Ana Sayfa Haberler Toshiba SATELLITE C55-A-1RK (PSCJGE) Bios Güncellemesi ve Boot İşlemi

Toshiba SATELLITE C55-A-1RK (PSCJGE) Bios Güncellemesi ve Boot İşlemi

3

Toshiba’nın Satellite C55-A-1RK (PSCJGE) model notebooku Freedos yani lisanslı bir Windows işletim sistemi olmadan satışa sunduğu bir ürünüdür. Bu ürünü satın aldığınızda cihazın alt kısmında Windows 8 amblemi olduğunu göreceksiniz ancak içerisinde Ms-Dos işletim sistemi mevcut şekilde elinize ulaşmaktadır ve Toshiba müşteri hizmetleri ile görüşerek neden cihaz altında Windows 8 amblemi var diye sorarsanız cihazınızın Windows 8 uyumlu olduğu cevabını alırsınız.

toshiba-satellite-c55-a-1rk-bios-guncellemesi-boot-islemi_1

Toshiba’nın bu ürününe herhangi bir işletim sistemi kurmak istediğimizde ise boot edilmeme sorunu ile karşılaşmaktayız. Bios versiyonu 1.10 ve aşağısı ise ayarlarda ne yaparsanız yapın farklı bir işletim sistemi kurulamamaktadır. Bu yazımızda sorunun çözümünü anlatacağız.

toshiba-satellite-c55-a-1rk-bios-guncellemesi-boot-islemi_2

https://yadi.sk/d/rYV_eSzUcw6ni linkinden doğrudan Bios versiyonu 1.30’u temin edebileceğiniz gibi yine

Buraya tıklayarak da Toshiba’nın resmi web sitesine ulaşıp bu sayfadan da Bios’un 1.30 versiyonunu indirebilirsiniz.

Bios yazılımını indirdiğinizde sıkıştırılmış formattadır, dosyayı genişleterek Nero gibi bir yazılım ile CD ‘ye yazdırmanız gerekiyor. Ardından Toshiba notebookunuza takarak CD ‘den açılış yaparak Bios güncelleme işlemlerini sağlayabiliyorsunuz. Notebookunuza mutlaka şarj cihazınızı takmanız gerekiyor, aksi takdirde Bios güncelleme işlemi gerçekleşmemektedir.

Ayrıca videodan da Bios güncellemesinin adımlarını izleyebilirsiniz;

 

Hazırlayan: Süleyman SÜME

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

3 YORUMLAR

  1. Tamam Sorunu Çözdüm Sitenize Bılgılendırme eklersınız baskalarıda aynı sorun olursa diye winrar cıkartırsanız gozukmez zip7 programı veya nero burning programı ile sorunsuz cdye aktarıyor bılgısayara cıkarmak içinse zip7 kullanın.

  2. Selam benim bi sıkıntım var laptopla ilgili bana yardimci olursaniz sevinirim. Bilgsyrin power tusuna basarbasmaz geri kapaniyor. Bilgisayarcilarada götürmek istemiyorum. Kendim cözmek istoyorum. Format atacam dvd raem yeri acilmiyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.