Bilgisayardan Toplu Program Kaldırma

Toplu program kaldırma makalemizde Windows 11 bilgisayarlarda Programları ve Microsoft Store Uygulamalarını toplu olarak kaldırmak için en iyi ücretsiz araçların bir listesini oluşturduk.

Bu programlardan bazıları, Microsoft Store uygulamalarını bilgisayarınızdan toplu olarak kaldırma özelliği de sağlar. Windows 11 işletim sistemi, bir programı kaldırmak için yerel veya yerleşik kaldırma seçenekleri zaten gelir. Ancak amacınız aynı anda birden çok programı kaldırmaksa. Bu makalede ele alınan pc toplu program kaldırma programları kullanışlı olacaktır. Toplu program kaldırma uygulaması ihtiyacınızı aşağıdaki listeyi kullanarak giderin.

Bilgisayardan Toplu Program Kaldırma

Windows 10 ve Windows 11 bilgisayarınızdaki Programları ve Microsoft Store uygulamalarını toplu olarak kaldırmanıza izin veren en iyi 5 aracın listesi aşağıda sunulmuştur.

 1. Bulk Crap Uninstaller
 2. Absolute Uninstaller
 3. dUninstaller
 4. Uninstaller
 5. UninstallView
 6. IObit Uninstaller.

Bulk Crap Uninstaller

Bulk Crap Uninstaller (veya BCUninstaller), Microsoft Store uygulamalarının yanı sıra üçüncü taraf programlarını bilgisayarınızdan toplu olarak kaldırmanıza izin veren açık kaynaklı bir programdır. Bu araç, programları ve uygulamaları ayrıntılı olarak kaldırmanıza yardımcı olur Ayrıca, sizin tarafınızdan kaldırılan programların ve uygulamaların artıklarını (Kayıt defteri girişleri ve diğer girişler) aramanıza ve ardından bu tür girdileri silmenize izin verebilir. https://klocmansoftware.weebly.com

Bu araçta bulunan birçok önemli ve ilginç özellik daha var. Örneğin, aşağıdakileri yönetmek, tespit etmek ve kaldırmak için bu aracı kullanabilirsiniz:

 1. Gizli/Korumalı Kayıt Defteri uygulamaları
 2. Eksik kaldırılan uygulamalar
 3. Steam oyunları
 4. Oculus oyunları
 5. Windows Özellikleri vb.

Bu aracı kullanarak programları ve uygulamaları bilgisayardan toplu program kaldırma için yükleyicisini veya taşınabilir sürümünü kullanın. Bu aracı açtıktan sonra, sihirbaz işlemini tamamlayın ve yüklü tüm programları ve Microsoft Store uygulamalarını gösteren ana arayüz önünüzde olacaktır. Şimdi kaldırmak istediğiniz programları ve diğer uygulamaları seçin. Öğeleri ayrıntılı ayarlarla kaldırmak istiyorsanız Kaldır butonuna tıklayın veya arka plandaki öğeleri kaldırmak istiyorsanız Sessizce kaldır butonuna basın.

Kaldırma işlemi tamamlandığında, kaldırılan öğelerin artıklarını aramanızı isteyecektir. Bundan sonra, kalanları bulmak için daha fazla işlem yapabilir ve ardından bunları bilgisayarınızdan silebilirsiniz.

Absolute Uninstaller ile Toplu Program Kaldırma

Absolute Uninstaller, aynı anda birden çok programı ve Microsoft Store uygulamasını kaldırma özelliğine de sahiptir. Bu yazılım, programların listesini kategori bazında görüntülemenizi sağlar. Windows uygulamalarına, nadiren kullanılan programlara, Windows Güncellemelerine, büyük programlara, son yüklenen programlara ve tüm programlara ayrı ayrı erişebilirsiniz. Böylece hangi program ve uygulamaları kaldırmak istediğinizi bulmanız daha kolay olacaktır. https://www.glarysoft.com/absolute-uninstaller

Bu programı yükledikten sonra başlatın. Bilgisayarınızdaki tüm programların ve uygulamaların bir listesi karşınızda olacaktır. Her öğe için yükleme tarihini, yayımcı adını, program adını ve öğe boyutunu görüntüleyebilirsiniz.

Programları ve uygulamaları toplu olarak kaldırmak için:

 1. Arayüzünün sol üst kısmında bulunan Toplu Kaldırma butonuna tıklayın
 2. Artık her program ve uygulamanın adından önce onay kutuları görünecek
 3. Kaldırmak istediğiniz uygulamaları ve programları seçin
 4. Kontrol Edilen Programları Kaldır butonuna tıklayın.

Bu kadar! Şimdi kaldırma işleminin tamamlanmasına izin verin ve bu seçili programlar ve uygulamalar kaldırılacaktır.

İlgili: Windows 11 toplu program yükleme

dUninstaller

dUninstaller programı kişisel kullanım için ücretsiz. Yalnızca toplu program kaldırma amacıyla kullanılır. Dikkat, Microsoft Store uygulamaları bu araç kullanılarak kaldırılamaz. Ayrıca, yalnızca kaldırılması gereken programlara sahip olmanız için arabiriminde kara listeye programlar ekleme.

Programları kaldırma işleminin yanı sıra, bu programların kalan Kayıt Defteri girdilerini silmeye yardımcı olur. Ancak, bu girişlerin Kayıt Defteri yollarını, arayüzünde bulunan Kayıt Defteri sekmesinde manuel olarak yapıştırmanız gerek.

Bu aracı kullanmak için d7xtech.com’dan (https://www.d7xtech.com/duninstaller) alın. Kurulumdan sonra arayüzü açın ve tüm programların listesi görünecektir. İsterseniz programları seçip kara listeye ekleyebilirsiniz. Aksi takdirde, bunu yapmaya gerek yoktur. Programları seçin ve arayüzünün sağ tarafında bulunan Şimdi Kaldır butonuna basın. Bundan sonra program, seçilen tüm programları srayla silecektir.

Uninstaller ile Toplu Program Kaldırma

Kaldırıcı, aynı anda birden çok programı kaldırmak için başka bir ücretsiz araçtır. Bu araç, diğer bazı ilginç özelliklerle birlikte gelir. Bir programın dijital imzasını doğrulamak, program adı, yayıncı adı, program sürümü, yükleme tarihi ve program boyutuyla birlikte tüm programların listesini bir HTML dosyası olarak dışa aktarmak ve bazı programlar varsa Kaldırmaya Zorla seçeneğini kullanmak için kullanabilirsiniz. doğrudan kaldırmıyor veya bir kesinti var.

Bu aracı kullanmak için http://www.puransoftware.com/Uninstaller.html adresinden indirin. Yükleyin ve aracı başlatın. Artık tüm yüklü programlar size görünür olacak. Programları toplu olarak kaldırmak için:

 1. Arayüzünün sağ alt köşesinde bulunan Toplu Kaldırma seçeneği için mevcut olan onay kutusunu seçin.
 2. Şimdi onay kutuları, her programın adından hemen önce görünecektir. Kaldırmak istediğiniz programların onay kutularını seçin
 3. Alt orta bölümde bulunan Kaldır butonuna tıklayın
 4. Seçilen programı kaldırmak için küçük onay kutusu görünür. Evet butonuna basın.
 5. Programı kaldırdıktan sonra, o programın artıklarını (Kayıt defteri girişleri, BAT dosyaları, geçici dosyalar vb.) kontrol etmenizi isteyecektir. Artıkları silmek için bu işleme devam edebilirsiniz.
 6. Şimdi, sizin tarafınızdan seçilen ikinci programı kaldırmaya başlayacaktır.

Bu işlem sonrasında, seçilen tüm programlar bilgisayarınızdan kaldırılıncaya kadar devam edecek. Bu şekilde, programları toplu olarak kaldırmanıza yardımcı olur.

UninstallView

UninstallView, bu listedeki en iyi araçlardan biridir. Ayrıntılı bilgilerle yüklü programların listesini gösterir. Program adını, Kayıt Defteri adını, Kayıt saatini, görüntüleme sürümünü, yükleme tarihini, mevcut kullanıcı veya tüm kullanıcılar için yüklenen programı, yükleme konumunu, yayıncı adını, yükleme klasörü oluşturma zamanını, yükleme klasörünün sahibini, yükleme klasörünün değiştirilme zamanını görebileceksiniz, yayıncı adı, kaldırma dizesi, yükleme dizesini değiştir, sessiz kaldırma dizesi, yorumlar, program URL’si ve daha fazlası. https://www.nirsoft.net/utils/uninstall_view.html

Bu ayrıntılı bilgileri göstermenin yanı sıra, tüm bu bilgileri TXTHTMLJSONCSV dosyası vb. Olarak kaydedebilirsiniz. Programın Microsoft Store uygulamalarını PowerShell kullanarak kaldırma özelliği mevcuttur. Bir Microsoft Store uygulamasını kaldırmak için komut girmeniz gerekmez. Seçilen uygulama için kaldırma komutuyla PowerShell’i otomatik olarak açar. Bu uygulamayı kaldırmak için Y yazmanız ve Enter tuşuna basmanız yeterlidir.

Birden çok programı veya uygulamayı kaldırmak için:

 1. Arayüzünü açın ve arayüzündeki tüm uygulamaların listesini yükleyecektir.
 2. Şimdi Seçenekler menüsüne tıklayın
 3. Seçenekler menüsünde bulunan Birden Fazla Öğenin Kaldırılmasına İzin Ver seçeneğini seçin
 4. Şimdi kaldırmak istediğiniz programları seçin
 5. Dosya menüsüne tıklayın
 6. Dosya menüsünde Seçili Yazılımı Sessizce Kaldır seçeneğini seçin
 7. Bir onay kutusu açılır
 8. Bu kutudaki Evet butonuna basın.

Bundan sonra seçilen programlar için kaldırma işlemi başlayacak ve bitene kadar devam edecek.

IObit Uninstaller ile Toplu Program Kaldırma

IObit Uninstaller’ın ücretsiz sürümü, yüklü yazılımları/uygulamaları ve ayrıca Microsoft Store uygulamalarını Windows PC’nizden toplu olarak kaldırmak için yeterince iyidir. En iyi yanı, önceden yüklenmiş uygulamaları veya sistem uygulamalarını yalnızca birkaç fare tıklamasıyla kaldırmak için de kullanabilmenizdir. Özellik listesi oldukça iyi https://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php

Bu kadar! Umarım bu araçları faydalı bulursunuz.