Tiktok Aile Eşlemesi modu, ebeveynlerin  güvenlik ayarlarını kişisel ihtiyaçlarına göre düzenlemelerini sağlar. Aileler, TikTok hesabını çocuklarının hesabına bağlayıp ve kontrol sağlayabilirler. Yapılabileceğiniz ayarları sizler için inceledik.

 1. Ekran Zamanı Yönetimi: Çocuğunuzun  TikTok’ta ne kadar zaman geçirebileceğini düzenleyin. Çocuğunuzun ekran süresi sınırını direkt olarak kendi hesabınızdan ayarlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun birden fazla kullandığı cihazı var ise, belirlenen süre sınırı her cihaz için ayrı ayrı geçerli olur.
 2. Kısıtlı Mod: Yayınlanan birçok içerik bulunur. Bunların hepsi her yaş için uygun değildir. Ne yazık ki olumsuz örnek olabilecek birçok içerik yayınlanıyor. Çocuğunuz için uygun olmayabilecek içeriğin görünümünü sınırlayın.
 3. Ara: Çocuğunuzun arama yaparken içerik, kişi, etiket veya ses durumunu belirleyin.
 4. Keşfedilebilirlik: Çocuğunuzun hesabının gizli mi yoksa herkese açık mı kontrol edin. Çocuğunuzun içeriğini kimlerin görebileceğine siz karar verin. Kimler için görünür olacağına karar verin.
 5. Hesabı başkalarına öner: Çocuğunuzun hesabının başkalarına önerilip önerilemeyeceğini ayarlayın.
 6. Yorumlar: Yapılan art niyetli yorumlar bir çok olumsuz sonuç doğurur. Bu durumu engellemek için çocuğunuzun videolarına kimlerin yorum yapabileceğine karar verin.
 7. Beğenilen videolar: Tiktok ta gezinirken çocuğunuzun beğendiği videolar vardır. Beğendiği videoları kimlerin  görüntüleyebileceğine karar verin.
 8. Doğrudan Mesaj: TikTokta doğrudan mesaj atmak için 16 yaş sınırı vardır. Aileler bağlı hesaba kimlerin mesaj gönderebileceğini kısıtlayıp veya doğrudan mesajlaşmayı tamamen kapatabilirler. Uygulama 13 ile 15 yaşları arasındaki kullanıcı hesapları için doğrudan mesajlaşma otomatik olarak kapalıdır.

tiktok aile eslemesi modu 3

TikTok’un ebeveyn denetimleri sadece TikTok mobil uygulaması için mevcuttur. Mobil web veya masaüstü tarayıcılarda kullanılamaz. Tarayıcılar içinde kendi platformlarının aile denetimleri vardır. Bu durumda onları kullanmanız gerekir.

Tiktok Aile Eşlemesi Modu Ayarları

tiktok aile eslemesi modu 1

 • Öncelikle Tiktok uygulamasını açın.
 • Ardından sağ alttaki Profil’e dokunun.
 • Sonra sağ üstteki 3 çizgili simgeye dokunun.
 • Gelen menüde Aile Eşlemesi modu seçeneğine gidin.
 • Ardından yönetmek istediğiniz hesabı seçin.
 • Kontrolleri size uygun şekilde belirleyin.

Ebeveyn ve Çocuk Hesaplarını Bağlama

Çocuğunuzun hesabını güvenli olarak kullanmasını sağlamak ve içeriklerini takip etmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 • İlk öncelikle Tiktok uygulamanızda sağ alttaki Profil’e dokunun.
 • Ardından sağ üstteki 3 satırlı simgeye dokunun.
 • Aile Eşlemesi modu seçeneğine gidin.
 • Sonra Ebeveyn veya Genç seçeneğine dokunun.
 • Ekranda çıkan talimatları takip edin.

Bu işlem adımları sayesinde çocuğunuzun sosyal medya kullanımını güvende tutabilirsiniz.