Ana Sayfa Haberler Ebeveyn Kontrolü ile İnterneti Yasaklama

Ebeveyn Kontrolü ile İnterneti Yasaklama

0

Modem üzerinden ebeveyn kontrolü özelliği ile belirli bir kullanıcını ya da tüm kullanıcılar için belirli gün ve saatlerde internet erişimini engelleme yapabilir, herhangi bir portu yasaklama işlemi yapılabilmektedir. Gerekli bilgileri ekran görüntüleri ile sizinle paylaşmaktayız.

Zyxell modemlerde arayüz giriş işlemleri 192.168.1.1 olarak erişilebilmektedir.

Modem arayüzünden Güvenlik – Ebeveyn Kontrolü bölümüne giriş yapılmalıdır. Gelen ekranda ise yeni EKP ekleyiniz butonuna işaretlenmelidir. İşlemleri sonrasında Aktif kutusu işaretlenerek yeni bir Profil adı tanımlamanız gerekecektir. Ev ağı kullanıcısı bölümünden yasaklama yapılması istenilen kullanıcı seçilebilir ya da Hepsi seçilerek tüm kullanıcılar için geçerli olması sağlanır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Birden fazla kullanıcı için işlemler yapılmak isteniliyorsa her kullanıcı için bu işlemlerin tekrarlanarak her kullanıcıya ayrı bir EKP (Ebeveyn Kontrolü Profili) açılması gereklidir.

Gün: bölümünden profil ile ilgili çalışması istenilen günler seçilmesi gerekir. Süre bölümünden bu profilin geçerli olacağı saat aralığı seçilir, yeşil ile seçili olan ve mavi ile gösterilen saat etkin olacağı saat aralığı olmalıdır. Tüm gün etkili olması için tüm çubuğun yeşil renkte olması gerekir.

Örnek: aşağıda yer alan ekran görüntüsünde Her gün 02:00 – 18:30 saatleri arasında “Unknown” kullanıcısı için ayarlanmış bir EKP görmektesiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşlemler için Ağ Hizmetleri Ayarlar bölümünden Engelle seçilir sonrasında ise Yeni Hizmet Ekleyin butonu tıklanarak işlem yapılabilmektedir.

Port bölümüne eğer belirli bir port yasaklanacak ise port numarası yazılarak, tüm internet erişimi yasaklanacak ise 1-65535 yazılarak Tamam butonuna tıklanır. Tüm işlemler yapıldıktan sonra sayfanın görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.

Örnek:

Uygula işlemi yapıldıktan sonra gelen sayfada Ebeveyn Kontrolü seçeneği Aktif hale getirilip tekrar Uygula işaretlenerek işlemler tamamlanmış olacaktır. Bu özellik sayesinde tamamen engelleme ve süreli olarak kısıtlama getirilmesi mümkün olacaktır.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA