Apple ve Samsung’un “Pro” uygulamasıyla zaten tws kulaklıkları olduğu için, Google’ın partiye katılması uzun sürmeyecekti. Google Pixel Buds Pro, aktif gürültü önleme (ANC), Google’a özgü ekosistem özelliklerine erişim ve daha fazlasıyla övünen, arama devinin en üst düzey gerçek kablosuz kulaklıklarıdır. Bu yeni Pro kulaklıkları keşfedelim ve Google Pixel Buds Pro incelememizde durumun böyle olup olmadığını görelim.

google pixel buds pro 1

Google Pixel Buds Pro kimler içindir?

 • Android kullanıcıları , Google Pixel Buds Pro’nun diğer Google hizmetleri ve özellikleriyle nasıl entegre olduğunu beğenecekler. Ayrıca, ANC kullanışlı bir özellik.Google Pixel Buds Pro’yu kullanmak nasıl bir şey?

  Aynı düğme şeklindeki pastel renkli tasarıma sahip olduklarından, Google Pixel Buds’ın önceki serisinde gördüğünüz Pro modeli benzer görünecektir. LED’in kapağın yanına doğru hareket etmesi dışında, durum aşağı yukarı aynı. Ancak o kadar farklı görünmese de, artık bir IPX2 derecesine sahip. Kulaklıkların kendileri için Limon Otu, Kömür, Sis ve Mercan renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

  Kutunun içinde üç kulak ucu boyutu bulacaksınız: 11 mm’de küçük, 12 mm’de orta ve 13 mm’de büyük. İyi bir uyum sağlamak için kulaklıkları hafifçe kulaklarınıza vidalayın. Kulaklıkların kendilerinin bir IPX4 derecesi vardır, bu nedenle terler ve birkaç su damlası bile onlara zarar vermez. Kanatlı tws’lerin aksine, bunlar genel olarak biraz daha az güvenli hissettirir. Pixel Buds uygulamasındaki bir kulak ucu uyumu testi teorik olarak mükemmel seti bulmanıza yardımcı olur, ancak her uyumun deneyimlerimize göre ideal olarak değerlendirildiğini iddia ediyor.

  Aktif gürültü önleme, Pro modeli için en dikkate değer güncellemedir ve bunu daha sonra biraz daha ele alacağız. Pixel Buds A serisinde bulunan Adaptive Sound özelliğinden çok daha kullanışlı olduğunu burada söylemek yeterli. İsterseniz Pro’da Adaptive Sound’u kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak ANC genel olarak çok daha iyidir.

   

  Google Pixel Buds Pro’yu nasıl kontrol edersiniz?

Google Pixel Buds Pro’yu kontrol etmek oldukça basittir. Kontroller her iki kulaklıkta da aynıdır. İleri veya geri kaydırma, kulakiçi kulaklıklarda nadir görülen ancak kulaklıklarda yaygın olan ses seviyesini ayarlar. Kulaklıklarınızı taktığınızda veya çıkardığınızda otomatik oynatma/duraklatma gerçekleşir ve mono dinleme de mümkündür.

İstenmeyen eylemleri yanlışlıkla tetikleyebilirsiniz – örneğin, ANC’yi açmak (dokunup basılı tutmak) yerine duraklatın (tek dokunma). Terli elleriniz varsa, tokatlamak zor olabilir. Yine de, dokunmak kulak rahatsızlığına neden olurken, kaydırma yapmaz. Güçlü bir tokatlamak bir kulaklığı yerinden oynatabilir. Dilerseniz Google Asistan desteğini etkinleştirerek “Ok Google” istemlerine yanıt vermelerini sağlayabilirsiniz.

Bu kontrolleri çok fazla değiştiremezsiniz. Aslında, yalnızca kulak içi algılamayı etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilir, Google Asistan’a bir kulaklık ayarlamayı seçebilir ve kulaklıklarda hangi dinleme modları arasında geçiş yapabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Varsayılan, ANC ve şeffaflık modudur, ancak uygulama aracılığıyla mevcut ayarlara normal de ekleyebilirsiniz.

okumaya devam edin: 2020 İçin En İyi Kablosuz Kulaklıklar

google pixel buds pro 2

Nasıl bağlanır?

Google Pixel Buds Pro, Bluetooth 5.0 kullanarak SBC veya AAC codec bileşenleri aracılığıyla bağlanır. Bu, Android cihazlarda garip bir sınırlamadır, çünkü her iki seçenek de tutarlı, düşük gecikmeli bir çözüm sağlamaz. AptX’i dahil etmek bunu çözebilirdi, ancak Google bunu yapmamayı seçti.

Android odaklı kulaklıklara AAC ve SBC Bluetooth kodeklerini dahil etmek, aksi takdirde sıkı bir şekilde entegre edilmiş bir deneyim için büyük bir ihmaldir. Video izlerken, örneğin AAC üzerinden bir Samsung tablette gecikme olduğunu fark edeceksiniz. Ancak bir Pixel 6’nın gecikme süresi çok daha azdır.

Ancak kulaklıklar mükemmel çalışıyor. Birden fazla cihaz arasında geçiş yapmak son derece basit. Bluetooth multipoint de mevcut ve kullanımı kolay.

Google Pixel Buds Pro pili ne kadar sürer?

Google Pixel Buds Pro pili, ANC etkinken yapılan testlere göre yedi saat altı dakika sürdü. Bu, Google’ın yedi saatlik iddiasına oldukça yakın. Kasa, 13 saate kadar ek pil ömrü sağlayacaktır. Kulaklıkları bir USB-C kablosu veya isteğe bağlı bir kablosuz şarj pedi kullanarak kutuda şarj edebilirsiniz. Hızlı şarj desteği, kulaklıkları kutuda sadece beş dakika bırakmak anlamına gelir, ANC açıkken 60 dakikaya kadar oynatma süresi sağlar.

Google Pixel Buds Pro İyi Yanları

*ANC ile şeffaflık modu
*Eller serbest Google Asistan erişimi
*Suya dayanıklı kasa ve kulaklıklar
*Kablosuz ve hızlı USB-C şarjı
*Ortalama pil ömrünün üzerinde
*Hızlı Eşleştirme ve Bluetooth çok noktalı
Google Pixel Buds Pro Kötü Kısımları
*ekolayzır yok
*Yalnızca AAC ve SBC Bluetooth kodekleri, aptX yok
*Fit, bazı insanlar için biraz gevşek
*Lansman sırasında eksik özellikler
*Nispeten muhtemel yüksek fiyatlar