Yılın en güzel zamanı geri döndü ve onunla birlikte Spotify Wrapped geri döndü.

Spotify kullanıcıları, her yıl dinleme istatistiklerinin bu yıllık özetini sabırsızlıkla bekliyor. Bu, kişinin kendi benzersiz müzik zevklerini ve dinleme alışkanlıklarını sergilemesi ve aynı zamanda Spotify’a pek de ince olmayan bir pazarlama olanağı sağlaması için bir şans.

Wrapped 2021’inizi nasıl görebileceğiniz hakkında konuşalım!

HIZLI CEVAP 

Spotify Wrapped 2021, yalnızca Spotify uygulamasının kendi içinden kullanılır. Mobil cihazınızda Spotify’ı açın ve alt araç çubuğundan Ana Sayfa simgesini seçin . Ana ekranda görmeniz gereken ilk şey, #SPOTIFYWRAPPED ve 2021’iniz incelemede etiketli bir çubuktur . Bu yıl ki etkinliğinize göre kişiselleştirilmiş Spotify Wrapped kartlarınızı burada görürsünüz.

spotify wrapped

Devamını okuyun: Spotify Artık Tamamen Sosyal Medyada: MACROMUSIC!

Spotify Wrapped nedir?

Spotify, 2016’dan beri her Aralık ayında kullanıcılara platformun en popüler müzik ve podcast’lerinin yıllık özetinin yanı sıra 1 Ocak ile 31 Ekim arasında kendi dinleme verilerini gönderdi.

Kullanıcılar, yıl boyunca en sık dinledikleri şarkıları, sanatçıları, türleri ve podcast’leri gösteren süslü bir görselleştirme aracılığıyla dinleme alışkanlıklarını öğrenebilirler. Ayrıca dinleme verilerini sosyal medyada arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmaya teşvik edilirler.

Spotify size ne gösteriyor?

Wrapped, oynatıcılara 1 Ocak ile 31 Ekim arasında en çok oynayan şarkı, sanatçı, tür ve podcast’lerin görsel bir sunumunu sundu. Bunlar Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, ve TikTok. 

Alternatif olarak, doğrudan cihaza indirip ve daha sonra kullanmak üzere kaydedersiniz.

Paylaşılan 2021 kartları şunları içerir:

  • ne kadar dinleme yaptınız
  • En Popüler Şarkı 
  • En Sevilen Şarkılar
  • Ses Aurası
  • Popüler Türler
  • En İyi Podcast
  • Sanatçı
  • Sanatçılar

Ayrıca, sonunda Sanatçılar, En İyi Şarkılar, ve Dinlenen Dakikalar ve En İyi Türü gösteren bir Spotify Wrapped kartı vardır.