Huawei firması, yapmış olduğu etkinlikte, kullanıcılar için Huawei’nin resmi arama motoru Petal Search ve Mate 40 Serisi’nin hareket kontrolünü destekleyen ilk navigasyon uygulaması olan Petal Maps’i resmi olarak tanıttı.

huawei mobil servisleri huawei mate 40 serisinde en ust duzey kullanim deneyimi sunuyor 790x260 1

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 170’ten fazla ülke ve bölgede kullanılan Petal Search, uygulamalar, haberler, videolar, resimler, alışveriş, uçuşlar ve yerel işletmeler dahil olmak üzere 20’den fazla kategoride arama yapabilme özelliğine sahip. 50’den fazla dili destekleyen bu paltform, kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgi ve hizmetleri kolay ve hızlı bir şekilde bulmasına olanak sağlıyor.

huawei mobil servisleri icin petal search ve petal maps tanitildi 1

Mate 40 Serisi’nin yapay zeka özelliklerinden yararlanan Petal Search, kullanıcıların görsel arama işlevi ile fotoğrafları veya resimleri kullanarak arama yapmasını sağlıyor. Petal Search, insanlar, hayvanlar, bitkiler ve yer işaretleri gibi çok çeşitli nesneleri tanıyabilmektedir. Petal Maps ayrıca İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Arapça ve daha birçok dili destekleyen bir sesli arama özelliğine de sahip. Birçok özellikle donatılan Petal Search, yerelleştirilmiş sorgularla ilgili sonuçları çekerek, kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını karşılamak için tahmini hava durumu ve çeviri gibi ek hizmetleri sağlayabilmekte.

petal maps huaweiailesi 754x365 1

Petal Maps, Huawei’nin kaliteli ve kullanışlı haritalama ve gezinme aracı ile, 140’tan fazla ülke ve bölgede kullanıcılara konum izleme, harita görüntüleme, yol tarifleri ve gerçek zamanlı trafik güncellemesi gibi özellikleri sunabiliyor. Petal Maps, 129 şehirde gerçek zamanlı toplu taşıma güncellemeleri yapabiliyor. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin dillerinde sesli navigasyonu da destekliyor. Mate 40 Serisi kullanıcıları, Petal Maps uygulamasında hareketle kontrol deneyimini yaşayabilecekler.