Ana Sayfa Sosyal Medya SOSYAL MEDYA PAZARLAMA NEDİR?

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA NEDİR?

0

Başlıktan da anlaşıldığı üzere, tüm sosyal medya mecralarından yapabileceğiniz bir pazarlama türüdür. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya pazarlama türü ise İnstagram’dır. Siz hesabınızdan ne kadar çok etkileşim, beğeni, yorum, kaydetme vs. Alırsanız. İnstagram’da sizi o kadar keşfete düşürme olasılığı çok yüksektir.

Bir örnek verecek olursak;

Bir ürün paylaşıyorsunuz (ayakkabı, t-shirt, pantolon vs.). Bu ürünün ilk önce çekildiği ortam “fotoğraf net çıktı mı? Müşterinin ilgisini çekecek tarzda mı? “Sorularına cevap arayarak başlayabilirsiniz. Daha Sonra İnstagram’a Atmaya Geldiğinde güzel bir açıklama yaparak. Açıklamanızda o ürün hakkında kısaca bilgi vererek daha sonra o yazdığınız yazı müşteriye / alıcıya değer sunmalıdır ki, müşteride o alması isteği bulunsun. Açıklamayı da yazdıktan sonra gelelim hashtag yani etiket kullanımına. Daha Çok Ürününüzle alakalı etiketler seçin ki ürününüz alakası olmayan etiketler kısmında değil de alıcının daha çok dolaştığı ve ürünle alakalı bir etiketlerin olduğu kısmında daha çok rağbet görür ve listelenir. Bunun yanında en çok kullanılan değil özgü bir etiketler kullanırsanız sizleri de öne çıkaracağından emin olabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İNSTAGRAM’DA SPONSORLU REKLAM NEDİR?

İnstagram’da vereceğiniz sponsorlu reklamlar, normal yaptığınız paylaşım ve etiketlerden çok kişiye ulaşabileceğinden emin olabilirsiniz. Şimdi Facebook ve İnstagram bir olduğu için hem İnstagram’da hem de Facebook’da reklamlarınız görünebilir.

İnstagram’da verdiğim sponsorlu reklamların katkısı bana ne olur derseniz, cüzi bir miktarda reklam verdiğiniz zaman en az 1.5k gibi bir kişiye eriştiğini söyleyebilirim. Hesabınızı Büyütmek İçin ürününüzün açıklamasına, etiketine ve etkileşimlerine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Burada Size En çok yardımcı olacak araç ise Sponsorlu Reklam diyebilirim.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA