Snapchat Snap Haritası son zamanların oldukça sık incelenen konulardan bir tanesi oldu. Snapchat’in yeni özelliğinin adı Snap Map adından da anlaşılacağı gibi Snap harita, konum etiketleri üzerinden oluşturur.  Napchat’ın bir çok özelliğini önceki makalelerimizde incelemiştik.

Bu makalemizde de son zamanlarda Snap kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gören ve nasıl bir özellik olduğunu merak edilen Snap harita özelliğini inceleyerek  kullanıcıların sorularına cevap oluşturacağız.

Harita eşleştir, konumunuzu bir harita üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntüleme imkanı sunar. Nerede olduğunuzu sadece Snapchat arkadaşlarınız görecektir. Arkadaşlarınız Snap Map’i seçtiyseniz, onların yerlerini de görebilirsiniz.

RESIM SNAP1

 Snap Map yani harita ile arkadaşlarınızın nerede olduğunu görmenin yanı sıra harita üzerindeki renkler sayesinde yakınınızda yer alan etkinlik ve olayları da keşfedebilirsiniz.

Tabi ki Snapchat’in  Snap Harita özelliğini herkes kullanmak zorunda değil. Konumunu herkese açık olarak paylaşmak istemeyen  kişiler Ghost Mode’u kullanabilirler.

Not: Snap harita özelliğini kapanır veya haritayı görmenize izin verir. Ancak başkaları tarafından görülmeyen özelligi Hayalet Modunu da mevcut.

Snap harita özelliğinin bir diğer güzelliği ise tüm dünyadan yani dünyanın dört bir yanından gelen haberleri ve durumları öğrenmemize olanak sağlar.

SNAP2

Bu konuda Snapchat kullanıcılarına önerilen ise belirli bir etkinlik olmadıkça kullanmamanız. Arkadaşlarımızın birbirimizin yerini bilmesini  kolaylaştırmazsa nsebep olacak. Snap Map özelliginin kapalı bırakılması veya Ghost Modun da kullanılması avantajlı olacaktır.

Yukarıdaki snap harita snap map adlı makalemizi inceleyin. Sizlerde snapchat’ın bu özelliğini kullanmaya başlanır.

Snapchat her gün özelliklerine bir yenisini ekleyerek kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor ve beğeni alıyor. Sorun yaşadığınız durumlarda 7/24 destek hattımızı arayarak tarafımıza ulaşabilirsiniz.