Snapchat Oyun Oynama

Bu yazımızda sizlere Snapchat Oyunları (Snapchat Games) ve Snapchat oyun oynama ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Snapchat sosyal ağ platformu, Sohbet (Chat) sayfalarında çok oyunculu oyunlar barındıran bir oyun kütüphanesi içerir.

Bir oyun başlatmak ve oynamak için, bir arkadaşınızla veya bir grupla sohbet ederken, uygulama sohbet ekranının sağ üst köşesinde yer alan roket simgesine dokunun.

Snapchat Oyun Oynama

Snapchat’te oyun oynarken, sohbet ettiğiniz arkadaşınızla veya grup sohbetindeki arkadaşlarınızla sohbete devam edebilirsiniz.

Snapchat kullanıcılarının çoğunluğu Snapchat uygulamasını anlık mesajlaşmalar, sesli ve görüntülü görüşmeler için kullanıyor. Ancak bu sosyal medya platformu oyun oynamak için de kullanılabilir.

İşte, Snapchat’teki gizli Snapchat Oyunları (Snapchat Games) özelliği hakkında bilmeniz gerekenler!

Snapchat Oyun Kütüphanesi

Snapchat Oyunları (Snapchat Games) özelliği, Snapchat’teki arkadaşlarınızla etkileşim sürenizi artırmak amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu oyunlar, genellikle iki veya daha fazla kişinin oynayabileceği şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiş, kısa ve basit çok oyunculu oyunlardır.

Snapchat uygulaması üzerinden Snapchat Oyunları (Snapchat Games)’na göz atabilir ve istediğiniz oyunu seçip oynayabilirsiniz. Snapchat Oyunları (Snapchat Games), Sohbet (Chat) sayfasının bir uzantısıdır. Dolayısıyla biriyle sohbet ederken veya bir grup sohbetindeyken, arkadaşınızla veya arkadaşlarınızla oynamak için kolayca bir oyun başlatabilirsiniz. Bu oyunlar nispeten basit oyunlardır. Ancak bu oyunlarda her bir oturumda puanlarınız kaydedilir ve oyun içi ödüller kazanırsınız. Böylece oyunu her oynadığınızda seviye (level) atlarsınız.

Snapchat Oyunları (Snapchat Games) 2019‘da lansmanı yapıldı ve Snapchat platformuna eklendi. Snapchat, 2019’dan bu yana oyun kütüphanesine sürekli olarak yeni oyunlar ekliyor. Bu yazımızı hazırladığımız an itibari ile Snapchat oyun kütüphanesinden seçip oynayabileceğiniz yaklaşık 4 düzine (~48) oyun var.

Snapchat Oyunları (Snapchat Games) ile Oyun Oynama

  • Öncelikle Snapchat uygulama ekranın alt kısmında yer alan Sohbet (Chat) sekmesine dokunun.

Snapchat Oyun Oynama

  • Sohbet (Chat) sayfasında, birlikte oyun oynamak istediğiniz arkadaşınızla yaptığınız sohbete veya bir sohbet grubuna dokunun.
  • Arkadaşınızla ve sohbet grubundaki sohbetinize normalde yaptığınız gibi devam edin. Bir oyuna başlamaya hazır olduğunuzda, mesaj bölümünün yanında yer alan roket simgesine dokunun.
  • Snapchat Oyunları (Snapchat Games) kütüphanesindeki oyunlardan, başlatmak ve oynamak istediğiniz herhangi bir oyuna dokunun.

Snapchat Oyun Oynama

  • Oyun başladıktan sonra sohbet ettiğiniz arkadaşınız (veya sohbet grubundaki herkes) bir bildirim alır. Bildirimi alan arkadaşınız veya sohbet grubundaki kişiler, oyun simgesine dokunarak oyuna katılabilir.

Oyuna başladıktan sonra size ve oyuna katılan herkese aşağıdaki seçenekler sunulur!

  • Sohbet. Ekranın alt kısmında yer alan sohbet bölümünü kullanarak arkadaşınızla sohbet etmeye devam edebilirsiniz.
  • Oyun Ayarları. Birçok oyunda, ekranın sağ alt kısmında yer alan ≡ (üç çizgi) menüsüne dokunarak, oyun ayarlarını yapılandırabilirsiniz.
  • Oyundan Çıkış. Ekranın alt kısmında yer alan mesaj yazma bölümünün solundaki Sohbet (Chat) simgesine ve ardından açılan pencerede Çık (Leave) dokunarak oyundan çıkabilirsiniz.

Snapchat Oyun Oynama

Snapchat Oyun Oynama

Bu yazımızda sizlere Snapchat Oyunları (Snapchat Games) ve Snapchat oyun oynama ile ilgili detaylı bilgi verdik. Snapchat oyun oynama ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.