Ana Sayfa Haberler Snapchat Kullanım Şartları

Snapchat Kullanım Şartları

137
0
Snapchat Tik Tok Özelliğini Ne Zaman Getiriyor
Snapchat Kullanım Şartları için 5 kural. Snapchat’in kaybolan gönderileri kullanıcılara bir özgürlük hissi verir.
Platformda nelere izin verilmediğine dair kesinlikle kurallar var.
Snapchat, arkadaşlarına mesaj, resim ve video göndermekten hoşlananlar için harika bir uygulamadır. Basit kullanıcı arayüzü ve harika fotoğraf düzenleme özellikleri, onu kullanımı eğlenceli bir uygulama haline getiriyor.
Ancak, güvende kalmak için Snapchat’te yapmaktan kaçınmanız gereken bazı şeyler var. Bu eylemlerin çoğu Hizmet Şartlarını ihlal ediyor.Ancak Snapchat’in hüküm ve koşullarını ve platformda yasaklanmanıza neden olan eylemler için çizgiyi nerede çizdiğini keşfediyoruz.

Snapchat Kullanım Şartları

1. Snapchat’e Erişmek için Yetkisiz Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanma

Snapchat, birçok kişinin tercih ettiği sosyal medya platformu olduğundan, üçüncü taraf uygulamaların son yıllarda giderek daha popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil.

Ancak bu üçüncü taraf uygulamalar bazı durumlarda faydalı olsa da Snapchat hesabınızın yasaklanmasını istemiyorsanız bunları kullanmak güvenli değildir.

Yetkisiz üçüncü taraf uygulamalar, Snapchat’e erişim söz konusu olduğunda büyük bir hayır-hayırdır ve hesabınızı yasaklayabilirler.Snapchat, hesabınızı ilk anda 24 saat süreyle geçici olarak kilitleyecektir, ancak yetkisiz üçüncü taraf uygulamalarının tekrar tekrar kullanılması Snapchat’ten kalıcı olarak engellenmenize neden olur.

Snapchat Desteğine göre, bazı yetkisiz üçüncü taraf uygulamalar şunları içerir:

  • SCOthman
  • öykünücü
  • hayalet
  • Snapchat++
  • gizlice
  • SnapAraçlar

2. Snapchat Kullanım Şartları Açık Anlık Görüntüler veya Mesajlar Gönderme

Müstehcen bir Snap veya mesaj göndermeyi düşündüyseniz, bunu yapmadan önce iki kez düşünmek isteyebilirsiniz. Bu tür içeriklerin paylaşılması, Snapchat hesabınızın sonsuza kadar kilitlenmesi için yeterli bir nedendir.

Snapchat, pornografik içeriği tanıtan veya dağıtan hesapları yasaklar. 18 yaşın altındaki herhangi birinden müstehcen görüntüler veya sohbetler göndermesini istemek daha kötü bir suçtur. Kalıcı bir yasaklama riskinin yanı sıra, Snapchat sizi ilgili makamlara da rapor edecektir.

Snapchat Kullanım Şartları

3. Yasadışı Faaliyetler İçin Snapchat Kullanımı

Snapchat, platformunun her türlü yasa dışı faaliyet için kullanılmasını yasaklar.Ayrıca, suç faaliyetlerini veya yasal düzenlemelere tabi ürünlerin kullanımını teşvik eden içeriğin paylaşılması da hesabınızın yasaklanmasına neden olur.

Diğer tüm ihlallerde olduğu gibi, Snapchat ilk ihlalinizse hesabı “uzun bir süre” için geçici olarak kilitler.

Ancak, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içeriğin sürekli olarak paylaşılması, hesabınızın kalıcı olarak engellenmesiyle sonuçlanır.

4. Spam Gönderme

Evet, bu doğru—spam ve istenmeyen mesajlar göndermek Snapchat hesabınızın kilitlenmesine neden olur. Bunun nedeni, spam göndermenin aslında Snapchat’in hoş görmediği bir taciz şekli olmasıdır.

Henüz e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamamışken çok fazla arkadaş eklemek, Snapchat’ten de yasaklanmanıza neden olur.

5. Snapchat Nefret Söylemi ve Yanlış Bilgi

Sosyal medya platformunun bir diğer temel kuralı ise Snapchat’i nefret söylemi yaymak veya bilgileri tahrif etmek için kullanmamanız gerektiğidir.

Irk, etnik köken, ulusal köken, din vb. temelinde ayrımcılığı veya şiddeti küçük düşüren, karalayan veya teşvik eden içeriklerin paylaşılması Snapchat’te yasaklanmanıza neden olur.

Benzer şekilde, Snapchat’i kötü niyetli aldatma ve zarara neden olan diğer yanlış bilgileri yaymak için kullanmak da sosyal ağdan yasaklanmanıza neden olur.Bu nedenle, herhangi bir tür haberi paylaşmayı planlıyorsanız kontrol etmeye değer.

Snapchat Kullanım Şartları

6. Kimliğe bürünme

Başkasının adına sahte bir hesap kullanmak sizi Snapchat’in yanlış tarafına götürür. Başka birinin kimliğine bürünmek Snapchat yönergelerinin ihlalidir. Hesabınızın kalıcı olarak engellenmesine neden olur.

7. Sizi Şikayet Ettirebilecek Her Türlü İçeriği Paylaşmak

Bu söylenmeyen kuraldır. Snapchat, diğer sosyal medya platformları gibi popülerlik kazanıyor. Birkaç kişinin rahatsız edici bulduğu içeriği paylaşmak, platformdan atılmanın başka bir kesin yoludur.

Ancak bu, birkaç zorbanın hesabınızı şikayet edebileceği ve ardından hesabınızın silineceği anlamına gelmez. Snapchat, talebin geçerli olup olmadığını doğrulamak için bildirilen profilleri ve içeriği değerlendirir.

Size Snapchat’te yasak getirebilecek diğer bazı eylemler, zorbalık, diğer kullanıcıları tehdit etme, şiddet ve zarar vermedir.

Bu belgelerin tamamını okumak veya diğer endişeler için daha fazla yönerge bulmak istiyorsanız, gidilecek en iyi yer Snapchat’in Topluluk Yönergeleri’dir.Bu makalenin başlarında bağlantısını verdik.

Kullanım Şartları İhlalinde Yasaklandığınızda Ne Olur?

Snapchat’in platformunda üç yasak kategorisi vardır.Yukarıda belirtilen Snapchat Kullanım Şartları herhangi birinin ilk kez ihlal edilmesi, büyük olasılıkla hesabınızın 24 saat boyunca kilitlenmesine yol açacaktır.

Ancak, tekrarlanan ihlaller hesabınızı bir aya kadar kilitleyebilir veya platformdan kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olur.

Kalıcı Olarak Yasaklanmış Bir Snapchat Hesabının Kilidini Açabilir misiniz?

Tek kelimeyle: Hayır.Ancak hesabınızın haksız yere banlandığını düşünüyorsanız Snapchat destek ekibine ulaşarak hesabınızın neden kilitlendiğini ve yasağın kalıcı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, yasaklı hesabı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresiyle başka bir hesap açmanız da engellenir.

Sosyal Medyada Engellenmekten Kurtulabilirsiniz

Artık Snapchat’te kendinizi nasıl yasaklayabileceğinize dair iyi bir başlangıç ​​fikriniz var. Bu sınırları aşmadığınız ve uygulamayı kullanırken sağduyulu davrandığınız sürece, hesabınızın banlanmaması gerekir.

Bir platformun topluluk yönergelerini ve hizmet şartlarını anlamak, kilitli veya kalıcı olarak kaldırılmış bir hesaba sahip olmanızı engelleyebilir. Bu kılavuzu okuduktan sonra, Snapchat’te yasaklanmayı önlemek için iyi bir başlangıç ​​noktanız olmalıdır.