Sosyal medya platformları arasında yer alan whatsapp uygulaması  akıllı telefonlar ile birlikte gelişim göstermeye davam ediyor. Kullanıcılar için mesajlaşma, sohbet etme, görüntülü konuşma, resim ve video paylaşma gibi bir çok aktivite sağlayabileceğimiz bir uygulama.

Whatsapp ile nerede olursak olalım sevdiklerimiz ve arkadaşlarımızla bağlantı kurabileceğimiz en güvenli uygulamalardan bir tanesi diyebiliriz.

Uygulama içerisinde gurup oluşturabilir kiş ekleyebilir ve toplu sohbetlere katılabiliriz. Whatsapp’ın tüm bu olumlu özelliklerinin yanı sıra biz kullanıcıları ara ara rahatsız eden bildirim sesleri olabilir .Hele de arkadaşlar arasında kurulan bir gurup varsa sürekli gelen bildirimler bir süre sonra rahatsız edici olabiliyor.

Whatsapp tam da bu noktada kullanıcıların bu rahatsız edici durumu ortadan kaldırabilmek açısından uygulamaya getirmiş olduğu Bildirim özelliği dikkatleri çekiyor.

Whatsapp’ın bu özelliği ile Gurup veya Bireysel sohbetlerimizin bildirimlerini belirli bir süreliğine sessize alabiliyoruz. Gurup veya Bireysel sohbetlerden mesajlar gelmeye devam ettiği sürece mesajları alabilir fakat titreşim sesi veya mesaj sesi duyamayız.

Şimdi hep birlikte Whatsapp bildirimlerini nasıl sessize alırız inceleyelim.

Öncelik olarak bir grup yada kişi sohbetini seçelim ve içerisine giriş yapalım.

Ekranımızın sağ üst köşesinde yer alan Seçenekler menüsüne tıklayalım ve Açılan pencereden Sessize al başlığına tıklayalım.

1sessize al

Bizleri karşılayan diğer penceremizde ise bildirimleri kaç saatliğine sessize almak istediğimizi soracak olan bir alan olacaktır.

Bu alanda bize sunulan seçenekler 8 saat 1 hafta ve her zaman seçenekleri olacaktır. Bu alandan hangisini istiyorsak üzerine tıklayıp tamam butonuna tıklamamız bildirimi sessize almamıza yardımcı olacaktır.

2Saat tamam

Tüm bunlara altarnatif olarak ikinci yöntem ise aynı şekilde grup veya bireysel sohbeti açarak Seçenekler-Kişiyi göster veya grup bilgisi-Bildirimleri sessize al başlığına tıklayarak saat dilimi seçip tamam butonuna tıklayabiliriz.

 

Bildirimleri nasıl sessizden çıkarabilirim ?

Öncelik olarak sessize aldığımız  bir grup yada kişi sohbetini seçelim ve içerisine giriş yapalım.

Seçenekler hemen ardından sessizden çıkar  yada sesi aç başlığına tıklayalım.

3sesac

İkinci bir yöntemi ise  sessize aldığımız  bir grup yada kişi sohbetini seçelim ve içerisine giriş yapalım ardından  seçenekler-kişiyi göster veya grup bilgisi-Bildirimlerin sesini aç alanına tıklamamız yeterli olacaktır.