Apple Fitness+ Nedir

 

Apple Fitness+ Nedir? ve Mac’te neden çalışmaz. Şirket henüz Mac’in neden hariç tutulduğuna dair bir açıklama yapmadı, ancak iOS 15 , iPadOS 15 ve macOS Monterey’in piyasaya sürülmesi sorunu hafifletti.
Artık Apple Fitness+’ ı iPhone veya iPad’inizden Mac’e aktarabilirsiniz.
Bu ideal değil. Yapabilecekleriniz veya en azından görebilecekleriniz konusunda sınırlamalar var. Ayrıca, iPhone veya iPad’inizin yanınızda olması gerektiğinden, çoğu zaman bu cihazları kullanabilirsiniz.
Ancak, tüm gün Mac’inizin başındayken veya bir grubunuz olduğunda, daha büyük ekran bir nimettir. Tabii ki gerçekten daha büyük bir ekran istiyorsanız Apple TV 4K kullanabilirsiniz

apple fitness

Apple Fitness+ Mac’e nasıl aktarılır

 

iPhone’un iOS 15 veya sonraki sürümlerde veya iPad’in iPadOS 15 veya sonraki sürümlerde olduğundan emin olun
Mac’in macOS Monterey veya sonraki bir sürümde olup olmadığını kontrol edin
Mac’inizin yanında durun veya oturun
iPhone veya iPad’de Kontrol Merkezi’ni ortaya çıkarmak için aşağı kaydırın
Ekran yansıtma düğmesine dokunun
Görüntülenen cihazlar listesinden Mac’inizi seçin iPhone veya iPad’inizde Apple Fitness+’ı başlatın
Ekran yansıtma düğmesi iOS 15’te yeniden tasarlandı. Eskiden “Ekran Yansıtma” kelimeleri ve üst üste binen ekran şeklindeki kutuların simgesiyken, şimdi yalnızca bu simge.
Gerçekte yaptığınız şey, iPhone veya iPad ekranını Mac’inize göndermektir ve bu, ekranda gösterdiğiniz her şeyin onun yerine orada görüleceği anlamına gelir.
Bu iki anlama gelir. Birincisi, yine de Apple Fitness+’ı o iPhone veya iPad üzerinden kontrol edebilmenizdir. Bu nedenle, herhangi bir antrenmana başlamak istediğinizde iPhone veya iPad ekranına dokunmanız gerekir.
Benzer şekilde, bir antrenmandaysanız ve onu duraklatmanız veya bitirmeniz gerekiyorsa, dokunmanız gereken iPhone veya iPad’dir. Ekran Yansıtma’yı daha önce kullanmadıysanız, siz dokunana kadar iPhone herhangi bir ekran denetimi göstermeyebileceğinden, bu mutlaka açık değildir.
İkinci şey, iPhone’unuzu döndürmeniz gerekebileceğidir. Bu, örneğin YouTube videoları akışı yaptığınızda kesinlikle doğrudur. Ardından telefonu çevirmek, videoyu Mac’teki resim içinde resim küçük resminden tam ekrana geçirir.
Mac’e ne aktarılmaz
Hizmeti aktardığınızda Mac’inizde gösterilmeyen yalnızca Apple Fitness+ kontrolleri değildir. Daha da önemlisi, ekranda herhangi bir Apple Fitness+ verisi almıyorsunuz.

Bu nedenle, yaptığınız egzersiz ne olursa olsun, aktivite halkalarını görmeyeceksiniz. Hâlâ güncelleniyorlar, yaptığınız her zorlu antrenman bu halkaları hareket ettiriyor, ancak onları göremezsiniz.
Bunları işiniz bittiğinde bir ödül olarak saklayın ve tüm çabalarınız için kaç dakikalık aktivitenin kaydedildiğini görmek için Apple Watch’unuzu kontrol edin.
Daha var ama. Toplamda, Mac’te görmeyeceksiniz:
Egzersiz zamanlayıcısı
Kalp atış hızınız
yanık çubuğu
Antrenmanın yüksek aralıklı bölümleri için geri sayımlar
Müzik parçaları
Aktivite halkası
Yüzüğü hareket ettir
Ayakta halka
Ayrıca, Mac’inizin ekranında olan başka hiçbir şeyi görmeyeceğinizi de unutmayın. Akış, tüm ekranı etkili bir şekilde ele geçirerek tamamen yerini alıyor.

 

Apple Fitness+ Appstore Bağlantısı