Evinizin yeni temizlikçisi Anker Eufy X8 Hybrid Akıllı Robot Süpürge‘nin kurulumundan bahsetmeden önce, bu modelin dikkat çeken bazı özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Düşme Sensörleri: RoboVac, merdivenlerden ve çıkıntılardan düşmeyi önlemek için sensörleriyle düşme algılama teknolojisini kullanır.

Otomatik Geri Dönüş: Pil seviyesi çok düşük olduğunda, RoboVac otomatik olarak şarj istasyonuna geri döner. %80 şarj seviyesine ulaştığında, kaldığı yerden temizlemeye devam eder.

Düşük Gürültü Seviyesi: Gelişmiş fırçasız motor, vakumlama gürültüsünü büyük ölçüde azaltır. Kullanım sırasında yaklaşık 55dB gürültü üretir (bu ses bir mikrodalgadan daha az).

Evcil Hayvanlara Karşı Korumalı Yüzey: Meraklı evcil hayvanlara karşı koruma için üst kaplama çizilmez temperli camdan yapılmıştır. Küçük dostunuz robot süpürgeniz ile oynarken içiniz rahat olsun.

Teknik Özellikleri

Ağırlık (kg): 3,7
Aşılabilir Engel: 18 mm
Boy: 100,8 mm
Çalışma Modu: Sayısı 4
Çalışma Süresi 100 dk
Derinlik: 100,7 mm
Emiş Türü: Kuru
En: 353 mm
EPA/HEPA Filtre: Var
Kullanım Alanı: Sert Zemin
Pil Tipi: Li-ion
Ses Seviyesi (dB): 60
Siklon Filtre: Yok
Su Tankı Kapasitesi (L): 0.75 lt
Şarj Süresi: 3 – 5 Saat
Teknoloji: Akıllı Navigasyon
Toz Kapasitesi 0.8

Anker Eufy X8 Kurulumu

Kuruluma başlamadan önce sarj ünitesini evinizde sabit olarak kalacak bir konum belirleyin. Bu konumda ise sarj ünitesinin sağında ve solunda belirli bir mesafe açıklık olmalı. Böylece robot süpürgeniz zorlanmadan üniteye giriş çıkış yapabilecektir. Ardından robot süpürgenizi sarj ünitesinin üzerine yerleştiriniz. Sarj olduğuna dair sesli komutu duyacaksınız.

Anker Eufy RoboVac G10 Hybrid Akilli Robot Supurge Kurulumu 1

Eğer fibernet kullanıyorsanız modeminizde 2.4 ghz olan bağlantı ile telefonunuzu Wi-Fi ye bağlayınız.

Telefonunuzun uygulama mağazasında bulabileceğiniz EufyHome uygulamasını indirin. Uygulamayı açtığınızda sizlerden bir hesap oluşturmanızı isteyecektir. Mail adresinizle bir hesap oluşturduktan sonra uygulamada oturum açınız. Ayrıca telefonunuzda bluetooth ve konum servislerinin de açık olduğuna dikkat ediniz.

Anker Eufy RoboVac G10 Hybrid Akilli Robot Supurge Kurulumu 2

Ekranın üst kısmında yer alan cihaz ekle komutuna tıklayıp robot süpürge seçimini yapınız. Robot süpürge seçeneğinden sonra cihazınızın (robot süpürge) modelini seçiyorsunuz. Wi-Fi şifresi isteyen bir pencere gelecek. Modeminizin Wi-Fi şifresini yazdıktan sonra, tanımlama bir için 1-2 dakika bekleyiniz. Böylece, uygulamanıza robot süpürgenizi eklemiş oluyorsunuz. Temizle butonuna dokunarak Anker Eufy X8 robot süpürgenizi ilk temizleme ve haritalama işlemi başlatabilirsiniz.