Skydio 2’nin 2019’un en heyecan verici ve en önemli dronu olduğunu söyleyebiliriz. Skydio dronlarının hiç olamayacağını düşündüğüm iki özelliği var. Bu iki özellik, Skydio’ya birçok tüketicinin gözünde bir avantaj sağlıyor.

skydio2 rsm 1

Skydio 2, 4k60HDR kamera yapısına, 58km/s otonom hıza, 23 dakikalık uçuş süresine, 3 eksen gimbala ve 3.5 km kontrol edilebilir özelliklere sahip olarak üretilmiştir. Ayrıca Kontrol etmek için drone konsolu, telefon uygulaması yada Skydio Beacon kullanılabilir.

skydio2 rsm 2

Skydio’nun Sınırlamaları Neler?

İniş takımı eksikliği Skydio 2 ile elle fırlatılabilir şekilde tasarlanmıştır. Kesinlikle aşağıya bakan kameraları çiziklerden korumak için ucuz bir iniş pisti alabilirsiniz.

Mavic serisi uçağının kompakt boyutundan çok fazlası yapılmıştır. Katlama özelliği gerçekten harika, Skydio 2’nin taşıma çantası ayrıca uçağı Mavic 2 uçağı ile birlikte gelen çantadan daha iyi koruyor.

skydio2 rsm 3

Skydio 2’nin Neden Sabit Kolları Var?

Skydio 2’de 6 tane 4K engel önleme kamerası var ve hepsi birbiriyle tam olarak aynı hizada. bu nedenle sabit kol mekanizması kullanılmamıştır. Katlama kolları ile Skydio çığır açan 360 derecelik haritalama sistemlerine de sahip.

skydio2 rsm 4

Skydio 2’nin ilerleyen aylarda Türkiye pazarına girmesi bekleniyor.