Ana Sayfa İnceleme SanDisk’ten iPhone ve iPad Uyumlu USB Flash Bellek SanDisk iXpand Flash Drive...

SanDisk’ten iPhone ve iPad Uyumlu USB Flash Bellek SanDisk iXpand Flash Drive Özellikleri ve Fiyatı

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Günümüzde birçok akıllı telefon kullanıcısının yaşadığı en büyük sorunlardan biri hiç şüphesiz yetersiz depolama birimi sorunlarıdır, diyebiliriz. Android işletim sistemine sahip olan birçok akıllı telefon ve tablet ürünlerde bu sorun, sonradan eklenen mikro sd kart veya OTG aksesuarı yardımıyla cihaza eklenen USB flash disklerle giderilebiliyordu.  Ancak Apple‘a ait olan iPhone ve iPad cihazları kullanan kullanıcıların cihazlarına mikro sd kart veya USB bellek ile ekstra hafıza kazandırma opsiyonları bulunmuyordu. Bununla ilgili olarak bugüne kadar bir çok ürün/aksesuar kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu ürünler arasında en başarılı denilebilecek olan SanDisk‘e ait iXpand Flash Drive, 2014‘de tanıtılan versiyonu biraz daha geliştirilip, USB 3.0 desteği eklenerek geçtiğimiz günlerde teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

iXpand 1

Oldukça şık ve rahat kullanım sağlayan bir tasarıma sahip olan bellekte hem USB, hem de Ligthning port desteği bulunuyor. OTG kablo yardımıyla USB port üzerinden Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlere bağlanabilen ürün, aynı zamanda bu port üzerinde USB 3.0 desteği ile Windows tabanlı tüm cihazlarca destekleniyor. Ürünün asıl mahareti, alanında rakipsiz şekilde verdiği Apple ürün desteğidir diyebiliriz. Lightning port üzerinden tüm Apple iPad ve iPhone‘lara sorunsuz şekilde uyum sağlayan iXpand Flash Drive, Apple ekosistemi içerisinde depolama birimi sorunu yaşayan kullanıcılara mükemmel bir çözüm üretiyor diyebiliriz.

iXpand 3

Ürünü iOS tabanlı bir cihaza bağladığınızda belleğinizi kullanabilmeniz için App Store üzerinden iXpand Flash Drive uygulamasını indirebiliyorsunuz. Bu uygulama sayesinde iPad ve iPhone‘unuzun içerisinde bulunan fotoğraflarınızı, videolarınızı, telefon rehberinizi ve çeşitli dosyalarınızı uygulama üzerinden sorunsuz şekilde yedekleyebiliyorunuz. Bu uygulama App Store üzerinden kolaylıkla bulunabildiği gibi ürünü cihaza bağladığınızda ekranınızda uygulama yükleme önerisi çıkıyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Apple‘a ait iPhone ve iPad‘ler için özel olarak tasarlanan ürünü cihazınıza bağlarken iXpand Flash Drive‘ın ürününüzü çizmemesi için yavaş bir şekilde bağlamanız gerekiyor. Ürünün USB 3.0 desteği üzerinde saniyede 87Mbps yazma hızına ve 47Mbps okuma hızına sahip olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Özellikle cihaz içerisindeki yüksek çözünürlüklü videoları aktarım yapmadan izlediğinizde bu hızın farkını ciddi şekilde gözlemleyebiliyorsunuz.

16GB, 32GB, 64GB ve 128GB olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunan belleğin en çok satış adeti yakalayacağı düşünülen boyutu ise 32GB. Piyasada 200TL seviyelerinde satılan 32GB‘lık versiyonu normal bir USB 3.0 bellek olarak değerlendirdiğiniz bu fiyat yüksek gelebilir. Ancak ürünü, sahip olduğunuz Apple ekosistemine ait iPhone veya iPad cihazınızın hafızasını artırmak için kullanabildiğinizi düşündüğünüzde bu fiyatın makul bir seviyede olduğunu anlayabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA