Zyxel vmg3625-t20a Modem resetleme reset atma. Zyxel vmg3625-t20a modem Kurulum nasıl yapılır? Zyxel vmg3625-t20a kurulumu kablosuz şifre ayarları nasıl yapılır? Zyxel vmg3625-t20a modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi  Kablosuz modem kurulumu arayüz ayarları nasıl yapılır?

Bu makalemizde zyxel vmg3625-t20a marka modemde nasıl kurulum yaparız yukarıda belirtmiş olduğumuz sorularımızın cevabını öğreneceğiz.

Öncelik olarak modemimizin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde sağlayalım. Daha sonra ise bilgisayarımızda bulunan ( internet Explorer,Google chrome,mozilla,firefox) web tarayıcımızdan herhangi birinden boş bir internet sayfası açalım.

Sayfamızın üst kısmında yer alan adres çubuğuna rakamlarla 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna tıklayalım.

Karşımıza gelen ekranda modem arayüzüne giriş yapabilmemiz için kullanıcı adı ve şifre isteyen pencere olacaktır.

r1 3

Kullanıcı adı kısmına küçük harfler ile admin yazalım şifre alanına ise bu modemlerde diğer modemlerden farklı olarak modemimizin etiketinde yazan arayüz şifresi ile giriş yapmamız gerekecektir.

Eger girişleri kabul etmiyor ise modemimizde bulunan reset çukuruna 10 saniye kadar basılı tutup bırakmamız modem resetlememize yardımcı olacaktır.

Zyxel modemimiz fabrika ayarlarında olacağı için arayüz girişi sagladıgımızda karşımıza gelen ekran da kurulum sihirbazı otomatik olarak başlayacaktır.

r2 3

Bu pencerede let’s go yazan butona tıklayalım.r3 3

Bu penceremizde birinci alanda zaman dilimi seçeneğini işaretleyerek next butonuna tıklayalım.

r4 2

Gelen diğer penceremizde ise internet bağlantımızın  kontrolü için alan olacaktır.Bu alanda next yazan butona tıklayalım. Ve internet ayarları için karşımıza ekran gelecektir.

r5 1

Bu alanda ise aşağıdaki gibi ilgili alanları doğru bir şekilde dolduralım.

  • Encapsulation: PPPoE
  • User name: Servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adı.
  • Password: Servis sağlayıcınızdan aldığımız adsl şifremizi büyük küçük harfe dikkat ederek yazalım eger bu bilgileri bilmiyorsak internet servis sağlayıcımızı arayarak güncel bilgilerimizi alabiliriz. Bilgilerimizi yazdıktan sonra Next butonuna tıklayalım.
  • Kablosuz ayarları için ise üçüncü adımda yer alan kablosuz ekranından kendimize istediğimiz kablosuz ag adı ve şifre belirleyebiliriz.
  • kablosuz
  • Dikkat etmemiz gereken şifremizi oluştururken Türkçe karakter ve boşluk bırakmamamız olacaktır.
  • Bu işlemlerden sonra bağlantımızı aktif kullanıma başlayabiliriz.