Roku cihazınızdaki yazılımı güncellemeye çalıştığınızda Roku hata kodu 003 görünecektir. Doğrudan yazılım güncelleme işlemiyle ilgilidir ve genellikle Roku cihazınızla Roku sunucuları arasında belirli bir bağlantı sorunu olduğunda ortaya çıkar.

roku hata kodu 003 nasil onarilir

Roku Hata Kodu 003 Nedeni

Birkaç sorun, tümü bir bağlantı sorunuyla ilgili olan Roku hata kodu 003’e neden olur.

 1. Roku sunucuları bakım veya diğer sorunlar nedeniyle kapalıdır.
 2. Roku cihazınız internete bağlı değildir.
 3. Ev ağınızda internet bağlantısı sorunları olur
 4. Bu sorunların her biri, yönlendiriciniz, Roku ayarlarınız veya Roku’nun sunucuları gibi farklı bileşenlerden kaynaklanır. Bu sorunu düzeltmenin en iyi yolu, her olası nedeni gidermektir.

Roku Hata Kodu 003 Nasıl Onarılır?

Aşağıdaki sorun giderme ipuçları, Roku hata kodu 003’ü düzeltmek için en basit çözümlerle başlayacak ve daha karmaşık sorunlara doğru çalışacaktır.

 1. Downdetector gibi bir hizmet kullanarak Roku sunucusu sorunlarını kontrol edin ve Roku’yu arayın. Ne yazık ki, web sitesi kapalıysa yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur ve Roku’yu tekrar güncellemeyi denemeden önce hizmetin tekrar açılmasını beklemeniz gerekir.
 2. Roku cihazınızı yeniden başlatın . Roku cihazı yeniden başlatıldığında ağınıza yeniden bağlanır. Tekrar çalışan bir internet bağlantısı kurar. Hatanın kaybolup kaybolmadığını görmek için güncellemeyi deneyin.
 3. Roku’nuzun iyi bir internet bağlantısına sahip olup olmadığını kontrol edin . İnternet bağlantısı olmadan, Roku cihazınızdaki yazılımı güncelleyemezsiniz ve büyük olasılıkla Roku hata kodu 003’ü görürsünüz.
  Bir Roku cihazını mobil erişim noktası veya otel kablosuz ağı gibi diğer ağlara bağlamak ideal değildir. Bu ağlar bazen Roku güncellemelerinin doğru şekilde tamamlanmasına izin vermeyebilecek ağ hızını ölçeklendirir.
 4. Karşılaştığınız tüm yönlendirici sorunlarını giderin ve düzeltin . Roku cihazınız, yönlendiricinizde bağlantı sorunları olduğunda bile internete bağlı olduğunu gösterebilir. Belli olmayabilir veya yönlendiricinizde yanıp sönen kırmızı bir gösterge ışığı görebilirsiniz. Hatanın kaybolup kaybolmadığını görmek için yönlendiriciyi yeniden başlatmayı deneyin .
 5. Roku Ultra, Roku Ultra LT veya belirli Roku TV’ler gibi bazı cihazlar kablolu ethernet’i destekler. Aygıtı bir ethernet kablosuyla yönlendiriciye bağlamayı deneyin . Ethernet daha sağlamdır ve genellikle Wi-Fi’den daha iyi veri aktarım hızları sunar.
 6. Yararlı bir Roku ipucu, Roku cihazınızla Wi-Fi sinyal gücünüzü kontrol etmektir . Sinyal sağlam değilse, Wi-Fi sinyalinizi güçlendirmeyi denemek için bazı adımlar vardır.
 7. Roku cihazınızdan çıkış yapmayı ve ardından tekrar giriş yapmayı deneyin . Bağlantı veya güncelleme sorunlarının herhangi bir hesap sorunuyla ilgili olmamasını sağlayacaktır.
 8. Her şey başarısız olursa, Roku cihazınızı tamamen sıfırlamanız gerekir . Ne yazık ki, bunu yaparsanız Roku’yu yeniden sıfırdan kurmanız gerekecek .

Netflix Hata Kodu UI-800-3 nasıl onaracağınızı anlatan makalemize göz atmak için tıklayın.