Uzak doğulu teknoloji üreticisi RedMi, akıllı telefon ürünlerinin yanı sıra ürün gamını genişleterek giyilebilir teknolojiler alanına giriş yapıyor. Akıllı saatler ekosisteminde kendine yer arayacak olan. Redmi Akıllı Saat diğer RedMi ürünlerinde olduğu gibi yüksek fiyat/performans oranıyla ön plana çıkıyor.

redmi watch 3

320×320 piksel çözünürlüğe sahip 1.4 inç büyüklükte TFT LCD ekranın yer aldığı ürünü 320Mah pil besliyor. İnç başına düşen piksel sayısı 323 olan ürünün ekranı sahip olduğu IPV4. Dayanıklılık sertifikasıyla sayesinde 50 metre derinliğe kadar suya karşı mukavemet gösterebiliyor. Klasik akıllı saat fonksiyonlarının yer aldığı RedMi Watch tam dolu batarya ile birlikte 7 güne varan kullanım ömrü sunabiliyor. Hem Android hemde iOS tabanlı akıllı ürünler ile başarılı şekilde konfigüre olabilen RedMi Watch.  Bluetooth 5.0 ve NFC gibi gelişmiş kablosuz bağlantı teknolojileriyle donatılarak kullanıcılara sunulmuş durumda. Ancak NFC teknolojisinin ürün üzerinde yer almasına rağmen yalnızca.  Android işletim sistemine sahip olan ürünler ile birlikte kullanılabildiğini de hatırlatmak gerekir.

redmi watch 4

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Genel olarak 7 farklı spor takibi, nabız sensörü ve uyku denetleyicisi olan üründe. Bunlara ek olarak Xiaomi ürünlerde yer alan Xiaomi AI sesli yapay zeka teknolojisi yer alıyor. Xiaomi ve RedMi akıllı telefonlarda doğrudan kullanılabilen Xiaomi AI. Sesli komut özelliği bu yönüyle Apple tarafından kullanılan Siri’yi andırıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre 1 Aralık tarihi itibariyle Çin’de 40$. Fiyat etiketiyle satışta olan ürünün günümüz kur rakamlarıyla vergisiz çıplak fiyatı 320₺ olarak ortaya çıkıyor. Ancak ülkemizde uygulanan vergi oranları da eklendiğinde. Ürünün RedMi Türkiye tarafından ülkemizde 899₺ fiyat etiketiyle satışta olması bekleniliyor.

 

redmi watch 2