Ana Sayfa Destek PS4’ünüzü Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak için 5 Neden

PS4’ünüzü Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak için 5 Neden

92
0

PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak önemli bir prosedürdür. Bu nedenlerden herhangi birinin ortaya çıkması durumunda kesinlikle düşünün.

PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak zaman alıcı olabilir. Ayrıca yanlış yaparsanız değerli kayıtlı verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak için iyi bir neden istersiniz. Neyse ki, elimizde beş tane var. İşte PS4 fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmenin nedeni…

1. PS4’ünüzü Satmak veya Takas Etmek İstiyorsunuz

Cihazınızı satmak veya takas etmek istiyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir.

PS4’ünüzü bir arkadaşınıza veriyor, eBay’de yayınlıyor veya bir mağazada satıyor/ticaret yapıyor olabilirsiniz.  Fakat eski konsolunuzu kimin kullanacağını tam olarak bilemezsiniz. Bu nedenle, PS4’ünüzün yıllar boyunca sakladığı tüm kişisel bilgileri silmeniz gerekir.

Bu, kimsenin satın aldığınız oyunlara veya PS Plus ya da PS Now aboneliklerinize, kaydettiyseniz kart numaranız da dahil olmak üzere PSN hesap ayrıntılarınız gibi bilgilere erişemeyeceğini garanti eder.

2. PS4’ünüz Sürekli Olarak Kilitlendiğinde, Arızalandığında veya Donduğunda

PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak için iyi bir neden, sürekli olarak harekete geçmesi ve oyununuzu düzenli olarak kesintiye uğratmasıdır.

Bunun için PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamanızı gerektirmeyen iyi bir neden olabilir, bu yüzden önce bunu kontrol edin. Önemli bir örnek , fabrika ayarlarına sıfırlamanıza gerek olmayan PS4’ünüzün performansını artırmak istemeniz olabilir.

Ancak, hangi oyunda olursanız olun PS4’ünüz çöküyorsa, ana ekrandayken bile düzenli olarak yavaşlıyor veya donuyorsa veya açıklanamayan hatalar gösteriyorsa fabrika ayarlarına sıfırlama en iyi seçeneğiniz olabilir.

ps4unuzu fabrika ayarlarina sifirlamak icin 5 neden 1

3. PS4’ünüzün Dahili Sabit Diskini Yükseltmek İstiyorsunuz

Kabul edelim eğer büyük, çeşitli bir dijital oyun kitaplığı arıyorsanız, PS4’ün varsayılan dahili sabit diski sıfır değildir.

Konum Eğer varsa PS4 dahili sabit sürücü yükseltme hakkında düşünme , sonra kuvvetli bir yerde mevcut dahili sabit sürücü ile PS4 sıfırlama fabrika düşünün. Bu şekilde, dilerseniz satabileceğiniz yedek bir dahili sabit sürücünüz veya yeni sabit sürücünüzde herhangi bir arıza olması durumunda sorunsuz bir yedek sabit sürücünüz olur.

PS4’ünüzün dahili sabit sürücüsünü yükseltmeyi planlıyorsanız verilerinizi yedekleyin. Ayrıca, yükseltilmiş bir dahili sabit disk yerine PS4’ünüz için harici bir sabit disk düşünün.

4. İkinci El Aldığınız PS4’ünüzü Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak

Kullanılmış bir PS4 satın aldığınızda, içinde ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmaz.

Ürün listesindeki kullanıcı açıklaması veya mağaza size ne söylerse söylesin, yeni edindiğiniz PS4’ünüzde fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için zaman ayırmaya değer. Bu şekilde, kullanıma hazır ayarlarını kesinlikle garanti edebilirsiniz ve başka birinin hesap bilgilerine sahip olmayacaktır.

Kullanılmış bir PS4 satın alıyor olsanız da, fabrika ayarlarına sıfırlama, konsolunuzda herhangi bir veri kalıntısı kalmamasını sağlarken aynı zamanda ona “yeni” bir his vermenize yardımcı olacaktır.

ps4unuzu fabrika ayarlarina sifirlamak icin 5 neden 2

5. PS4’ünüzde Kötü Amaçlı Yazılım Olduğundan Şüpheleniyorsunuz

PS4’ünüzün bazı kötü amaçlı yazılımlara sahip olduğundan endişeleniyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünebilirsiniz.

Nadir olsa da, bilgisayar korsanlarının PS4’ünüze girmesi mümkündür. Ve birisinin sadece PS4’ünüzü hacklemek için evinize girmesi pek olası değil. Fakat bir bilgisayar korsanı, örneğin bir bağlantı açmanızı gerektiren bir PlayStation Mesajı aracılığıyla konsolunuza girer.

Bir şey olduğundan şüpheleniyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi PS4’ünüzdeki tüm kötü amaçlı yazılımları siler.

Diğer, daha olası olasılık, insanların PSN hesabınıza girmeye çalışmasıdır. Bunun için PlayStation Destek ile iletişime geçin. Ve henüz yapmadıysanız, PSN hesabınızda iki adımlı doğrulamayı kesinlikle etkinleştirin.

PS4’ünüzü Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın, ancak Akıllıca Yapın

PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak bir angarya gibi gelir. Ancak bu senaryolarda bunu yapmak için zaman ayırmaya değer. Bunu yapmak uzun vadede size fayda sağlayacaktır.

PS4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız doğru adımları uyguladığınızdan emin olun. Hepsinden önemlisi: PS4’ünüzün verilerini yedekleyin.