Ana Sayfa Destek PS4 Oyunları ve Verileri, PS5’e Nasıl Aktarılır ve Kaydedilir?

PS4 Oyunları ve Verileri, PS5’e Nasıl Aktarılır ve Kaydedilir?

0

Göz kamaştıran PlayStation 5 (PS5) oyunlarını, yepyeni PlayStation 5 (PS5) konsolunuzda oynamaya başlamadan önce, geriye dönük PlayStation 5 (PS5) uyumlu oyunlarınızdan bazılarını oynamak isteyebilirsiniz. PlayStation 5 (PS5), geriye dönük uyumluluk özelliğiyle binlerce PlayStation 4 (PS4) oyununu destekler; ancak sınırlı 825GB dahili SSD‘si göz önüne alındığında, depolama alanınızı hızla tüketme ihtimaliniz var. Bu yazımızda, oyun oynamaya başlayabilmeniz için dijital oyunların aktarılması ve harici bir HDD ile kablosuz bir ağ üzerinden veri kaydetme konusunda size rehberlik edeceğiz.

PlayStation 4 (PS4) Oyunları ve Verileri, PlayStation 5 (PS5)’e Nasıl Aktarılır ve Kaydedilir?

  • Hem PlayStation 4 (PS4)‘ünüzün, hem de PlayStation 5 (PS5)‘inizin açık olduğundan ve Wi-Fi‘nize bağlı olduğundan emin olun.
  • Her iki konsolda da aynı (PlayStation Network – PSN) hesapta oturum açın.
  • PlayStation 5 (PS5)‘inizde, kontrol panelinin sağ üst köşesinde, hesap simgenizin yanında bulunan Ayarlar (Settings) menüsüne gidin.
  • Sistem (System) öğesini seçin.

  • Sistem Yazılımı (System Software) seçeneğini ve daha sonra sağdaki Veri Aktarımı (Data Transfer) seçin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Verileri aktarmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda, Devam (Continue) butonuna tıklayın.

  • Verilerinizin arka planda aktarılmasına izin verin. Sürecin ne kadar süreceği konusunda size bir tahmini bir süre verilecek.

PlayStation 4 (PS4) oyunlarını harici bir HDD‘de oynamanızı öneririz; böylece SSD depolamanızı, PlayStation 5 (PS5) oyunlarını depolamak ve çalıştırmak için kullanabilirsiniz. PlayStation 5 (PS5) oyunları sadece dahili SSD‘de çalıştığından ve depolanabildiğinden, onlar için mümkün olduğunca fazla alana ihtiyacınız olacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA