Ana Sayfa Multimedya Playstation Remote Play Özelliğini Mobil Veri Paketi İle Kullanmak Mümkün

Playstation Remote Play Özelliğini Mobil Veri Paketi İle Kullanmak Mümkün

0

SonyPSVita ile birlikte Remote Play özelliğini aktif etmişti , bu kullanıcılar açısından devrimsel bir değişiklik olarak nitelendirilmişti çünkü artık evlerinde bulunan Playstation‘lara bir uygulama yardımıyla bağlanıp kontrol edebileceklerdi. Bu ilk akla geldiğinde imkansız gibi görünse de teoride muhteşem bir özellik olarak görünüyordu.

Ve öyle oldu da  , ayrıca artık akıllı telefonlarda Sony başta olmak üzere Remote Play özelliğini Android cihazlar Play Store , Apple markalı cihazlar App Store üzerinden erişerek kullanmaya başladılar.

maxresdefault.jpg (1280×720)Fakat akıllarda şu soru vardı , Playstation‘a bağlanmak için sadece Wi-Fi bağlantısı şart mı ?

Evet ne yazık ki 2021 yılında olmamıza rağmen Sony bununla alakalı bir çözüm üretemedi ve kullanıcılar sadece Wi-Fi bağlantısına tabii kaldılar . Fakat iş yazılım desteği olduğu zaman Sony‘nin bu desteği vermesini beklemeden mobil data paketimizle kullanabileceğimiz farklı Remote Play uygulamaları yazıldı. Bunlardan birisi de PSPlay isimli uygulama.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

664ef80d66592c83b045e810cea02068.jpg (480×360)

PSPlay yapısında mobil data paketiniz ile bağlanmaktan tutunda , uygulama içerisinde tuş atama yapmanıza dahi izin veren bir yazılım.

Fakat bunun için gereken teknik detaylar oldukça detaylı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Öncelikle bu işlem için olmazsa olmaz olan , Playstation 4 & 5 ethernet kablosu ile bağlı olmak zorunda.

Ethernet kablosunun avantajı ping oranını azaltmak , olabildiğince hızlı bağlantı desteği almak.

PSPlay uygulaması size modeminize tanımlamak amacıyla 2 TCP , 1 UDP port numarası verecek , bu port numaralarını şuan yazmamamızda ki sebep uygulamanın ayda 1 kere port numarası değişikliği yapmasından kaynaklı.

Bu port numaralarını modeme eklememiz gerekiyor , port ip adresi olarak da size ait olan Playstation’nun ip adresi yazılacak. Bu işlemleri yaptıktan sonra Playstation Remote Play özelliğini dilediğiniz yerden mobil internet paketinizle kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA