Ana Sayfa Bilgisayar Akıllı Saat Android Cihazlarla Nasıl Etkinleştirilir

Akıllı Saat Android Cihazlarla Nasıl Etkinleştirilir

0

Dünyada teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlar ön plana çıkan teknolojik cihazlar arasında ilk sıralarda yerini almaya başladı.

Akıllı telefonlarla fotoğraf,sosyal medya uygulamaları,mesajlaşma,çeşitli programlar ve oyunlar oldukça kullanışlı ve kolay bir hale geldi.

Biz kullanıcıların günlük en fazla zaman harcadığı sosyal medya hesapları ve içerisinde oynadığımız oyunlar daha eylenceli hale gelmeye başladı.

Günümüzdeki tüm bu yenilikler kendini daha güncel teknolojik cihazlara bırakıyor.

bir tanesi de akıllı saatler. Akıllı saatler üzerinde kısa bir bilgi edinelim.

Akıllı saatler tıpkı bir telefon gibi görüşme yapabilir karşı tarafla mesajlaşabilir ve gerektiği yerde gelen mesajları arka plana atabiliriz.

Akıllı saatlerin bir diğer ilgi toplayan özelliği üzerinde bulunan dahiili hoparlör sayesinde ahizesiz sesli konuşma yapabilmesidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Akıllı saatimizle müzik dinleyebilir, ses kaydı yapabiliriz.

İçerisinde barındırdığı en etkili özelliklerden biri olan kamerası ile fotoğraflar çekebiliriz.Akıllı saatimizle adım ölçer özelliğini kullanarak günlük atılan adım sayımızı ölçebilir eğer spor yapıyorsak adımlarımızı kaçırmadan takip edebiliriz. Akıllı saati kısa bir şekilde tanımlayacak olursak Bilgisayar sistemli çalışan bir saat diyebiliriz.

Şimdi hep birlikte akıllı saatimizi android telefonumuza nasıl bağlarız inceleyeli.

Öncelik olarak telefonumuzdan ayarlar menüsüne giriş yapalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayarlar menüsünde açılan pencereden bluetooth  menüsüne giriş yapalım.

BU alanda bluetooth ayarını sağ tarafında bulunan anahtar üzerinden açık konuma getirelim.

Bu noktadan sonra akıllı saatimizi açalım ve üzerinde telefon ve saat bulunan eşleştirme ekranı gelene kadar saatimizin güç düğmesine basılı tutalım.

Tüm bu işlemlerden sonraki adımımızda telefonumuzda bluetooth cihazlarını ara simgesine tıklayalım gelen isimlerden akıllı saatimizi seçelim.

Karşımıza bir kodla birlikte yeni bir ekran gelecektir gelen kodun akıllı saatimizle eşleşip eşleşmediğini kontrol edelim. Ardından akıllı saatimizde işaret simgesine dokunalım ve telefonumuzdan eşleştir diyelim.

Tüm yapılan bu işlemlerin sonrasında akıllı saatimiz android telefonumuzla eşleşmiş olacaktır ve kullanımına başlayabiliriz. Not olarak ekleyelim android cihazların bazı işlevlerini akıllı saatimizde tam olarak kullanabilmemiz için saatimizin farklı uyğulamalara da ihtiyacı olabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA