Büyük bir heyecanla beklenen ve sonunda oyunseverlerle buluşan Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 (PS5)’i, oyun seviyeniz ne olursa olsun, Wi-Fi‘ye nasıl bağlayacağınızı bilmeniz gerekecek. İncelememiz sırasında yeni nesil oyun konsonunun, oyunseverlerin heyecanını fazlasıyla hak ettiğini gördük. Kararlı ve kesintisiz bir internet bağlantısı ile mümkün olan en iyi deneyimi yaşamak için, Ethernet kablosu ile kablolu bağlantı tercih edilse de, Wi-Fi bağlantı da aynı işi yapabilir. Bu yazımızda PlayStation 5 (PS5)’inizi, Wi-Fi ağınıza nasıl bağlayabileceğinizi anlatacağız.

PlayStation 5 (PS5)’te Wi-Fi’ye Nasıl Bağlanılır?

  • PlayStation 5 (PS5)‘iniz açıkken ve TV‘nize bağlıyken, DualSense denetleyicisini kullanarak ekranın sağ tarafındaki Ayarlar (Settings) menüsünü seçin.
  • Ekrana gelen seçenekler arasından Ağ (Network) menüsünü seçmek için, menü listesinde aşağı gidin.

PS5te Wi Fiye Nasil Baglanilir 1

  • Ekranınızın sol tarafında, Bağlantı Durumu (Connection Status) ve Ayarlar (Settings) olmak üzere iki seçenek göreceksiniz; bu menülerden Ayarlar (Settings) seçeneğini seçin.
  • Ekrana gelen seçeneklerden İnternet Bağlantısını Kur (Set Up Internet Connection) seçmek isteyeceksiniz.

PS5te Wi Fiye Nasil Baglanilir 2

  • Gelen bir sonraki ekranda çevrenizdeki Wi-Fi ağlarını göreceksiniz; ekran gelen bu listeden kendi Wi-Fi‘nizi seçin.
  • Wi-Fi şifrenizi girin, ağınıza bağlanın.

Bu işlemlerden sonra PlayStation 5 (PS5)‘iniz Wi-Fi‘ye bağlanacak ve oyun konsolunuzu, evinizin herhangi bir yerine kurmakta özgür olacaksınız. Yeni nesil oyunların sunduğu yüksek görüntü ve grafik kalitesine bağlı olarak, servis sağlayıcınız hızları sunuyorsa, iyi bir Wi-Fi 6 özellikli modeminizin olması, daha iyi bir kablosuz bağlantı ve dolayısı ile daha iyi bir oyun deneyimi sunacaktır.

İnternete bağlandıktan sonra, içeceğinizi ve atıştırmalıklarınızı alın ve yeni PlayStation 5 (PS5)‘te şimdiye kadarki en iyi oyunlardan bazılarının keyfini çıkarmaya hazır olun! Bu yeni nesil harika oyun sistemi için gelen oldukça heyecan verici oyunlar var; bu yüzden bol miktarda yiyecek aldığınızdan emin olun! :).