Merhaba, bugün sizler için Panda Dome Antivirüs Kurulumu hakkında bilgiler vereceğiz.

Antivirüs Uygulamalarının Tarihçesi

Zararlı yazılımlar bilgisayarın icadından beri bizleri tehdit ediyor. Sırf bu sebeple, bilgisayarlarımız ya da farklı teknolojik cihazlarımız zarar görebiliyor. Bunlara yönelik olarak, koruma yazılımları kullanabiliriz. Koruma yazılımları 1971 yılından beri hayatımızdadır. Bu uygulamaların temeli 1971 yılında atıldı. Creeper isimli uygulama tarihte ki ilk koruma yazılımıdır. Bu süreçten sonra bir çok firma kendi ürünleri üretti. Günümüzde hala aktif olarak başarılı uygulamalar mevcut. Bazı işletim sistemleri bu uygulamaları kullanmayı gerektirmez.

Koruma yazılımları her kullanıcı için uygundur. Bildiğiniz gibi artık cihazlarımız üzerinden hemen herşeyi yapar hale geldik. Standart bir kullanıcı hem telefonundan, hem de bilgisayarından çeşitli işlemler yapacaktır. Bu işlemlerden en önemlisi bankacılık işlemleridir. Bankacılık işlemlerini yaparken yoğun güvenlik önlemlerine mağruz kalıyoruz fakat gerçekten güvende miyiz bunu bilmiyoruz. Koruma programları bu noktada devreye giriyor. Oldukça güvenli olmalarının yanı sıra çeşitli ek özelliklerde barındırıyorlar. Bu özellikler sayesinde güvenle sosyal medya hesaplarınızda işlem yapabilirsiniz , ya da bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İlişkili: Panda Eski Sürüm Kurulumu

Panda Dome

Panda Dome oldukça başarılı bir koruma uygulamasıdır. Ispanya menşeili olan Panda Software tarafından üretilmiştir. 1990 yılından beri bu sektörde olan firma rakiplerine oranla oldukça başarılıdır. Ülkemizde de oldukça popülerdir. Hemen her teknoloji mağazasında Panda ürünlerine rastlayabilirsiniz. Bu durum Pandayı rakiplerinden bir adım önde tutuyor. Ayrıca firma geçmişte bir çok ödül kazanmıştır. Firma misyonu olarak, her zaman iyi ürünler ve başarılı bir hizmet vermeyi görev edinmişlerdir.

Bizde TeknoDestek ailesi olarak Panda Dome ürünlerini öneriyoruz. Bu makalemizde Panda Dome Security isimli uygulamanın kurulumu hakkında bilgiler vereceğiz.

Kurulum Aşamaları

İşleme başlamadan önce ürün lisans kodunuzu hazırlamanız gerekiyor. Ürün lisans kodunuzla birlikte, Panda‘nın internet sitesine giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan hemen sonra, ekranın sağ tarafında bulunan ‘Already a customer’ sekmesine tıklıyoruz.

image 1
Panda Dome Antivirüs Kurulumu

Bu işlemden hemen sonra sisteme üye olmanız gerekiyor.

image 2

Üye olduktan sonra mail hesabınıza gelen onaylama mailini kabul etmeniz gerekiyor. Gelen maili kabul ettikten sonra, açılan ekranda kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor.

image 3

Ayrıca bu kısmı ‘Not now’ diyerek atlayabilirsiniz.

image 4

Açılan bu yeni sayfa da ‘Add product’ diyerek ürün lisans kodunuzu girmeniz gerekiyor. Ürün lisans kodunu girdikten sonra, ‘download’ diyerek uygulamayı indireceğiz.

Adımları sırasıyla takip ediyoruz.

image 5
image 6

Bu sayfamızda, ‘Şimdi aç’ diyerek işlemi tamamlıyoruz.

image 7

Son olarak, bu ekranda uygulama için oluşturduğumuz hesap ile giriş yapıyoruz.