Merhaba, Bugün Instagram Hesabımızı Nasıl Sileriz bunun yollarını anlatacağız.

Platformun Tarihçesi

Instagram şüphesiz ki en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi. Geçmişten günümüze en aktif şekilde ilerleme kaydederek bugüne kadar geldi. Uygulama 6 Ekim 2010 tarihinde Amerikalı girişimci Kevin Systrom tarafından kurulmuştur. Kevin Systrom ayrıca bir bilgisayar programcısıdır. Uygulamayı tasarladığı ilk yıllarda bu başarının geleceğine inanmıyordu. Bu başarı elbette onu da şaşırttı. Kevin Stanford Üniversitesinden mezun olduktan sonra, Google ve Gmail gibi önemli platformlarda da ürün pazarlama departmanında çalıştı. Ancak bu süreç Instagram kadar başarılı olmadı. Yakaladıkları başarıdan sonra dikkatleri üzerine çeken firma kısa sürede büyük bir servet elde etti. Bu başarı 2012 yılında meyvesini verdi. Instagram Nisan 2012 yılında 1 milyar dolarlık astronomik bir ücrete Meta’ya (Facebook)’a satıldı.

Facebook’un Instagram’ı Geliştirme Süreci

Facebook platformu satın aldıktan sonra oluşturduğu deneyimli ekibiyle işe koyuldu. Bu süreçte Facebook’un ilk hedefi uygulamanın popülerliğini iki katına çıkarmaktı. Hedeflerini çok kısa sürede karşılayan ekip, Instagram’ı bir kaç yılda olmazsa olmaz bir uygulama haline getirdi. Artık bütün ünlüler,sporcular, devlet adamları ve sanatçılar Instagram’ı aktif kullanıyordu. Günümüzde de bu durum aynı hızla devam ediyor.

Instagram geçmiş yıllarda, içerik üreticilerine yönelik herhangi bir faaliyette bulunmadı. Bu süreçte Vine gibi Youtube gibi platformlar içerik üreticilerine adeta ön ayak oldu. Vine gibi kısa süreli video çekmeye olanak sağlayan platformlar Instagrama da ilham kaynağı oldu. Nihayetinde Instagram bütün platformlardan daha fazla büyüyerek listenin tepesine yükseldi.

Dijital Pazarlama Süreci

Dijital pazarlama süreci aktif olarak 4-5 yıllık bir geçmişe sahip. Kullanıcılar geçmişte Facebook’ta oluşturduğu işletme profillerini artık Instagramda da oluşturabiliyorlar. Bu profiller üzerinden satış ve pazarlama yapan kullanıcılar oldukça güzel kazançlar elde edebiliyorlar. Ayrıca Facebook Business platformu ile bu süreç daha da profesyonel bir hale geliyor. Aynı zamanda içerik üreticileri de kendi profillerinde kendi içeriklerini paylaşarak Instagram üzerinden gelir elde edebiliyorlar.

1639033467948-3.jpg (800×450)

İlişkili: Kapatılan Instagram Hesaplarına Itıraz Etme Formu

Fakat bazı durumlarda Instagram hesabımızla alakalı teknik işlemlerde yapabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi ‘Hesap Silme’. işlemidir. Makalemizin devamında hesap silme işlemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Instagram’ı geçici olarak da kullanmayabilirsiniz. Bu süreçte hesabınızı dondurarak istediğiniz zaman diliminde tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap silme işlemine başlamak için, öncelikle buraya tıklayalım. Açılan sayfa da ‘Hesabınızı neden siliyorsun sorusuna dilediğiniz yanıtı seçerek işlemi tamamlayalım. Bu esnada ilgili sayfa sizden şifrenizi girmenizi isteyecek. Şifrenizi girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

image 8
Instagram Hesabımızı Nasıl Sileriz
image 9
image 10

Bu işlemlerden hemen sonra silme işleminiz başlayacak. Platform size 1 aylık bir pişman olma süresi tanıyor. Bu süreyi isterseniz dolmadan kullanabilirsiniz.