Paylaş

MSI‘ın 2. nesil geliştirilmiş GeForce GTX 1070 serisine dahil olan Gaming Z, bir önceki Gaming X‘e göre saat hızı ve özelleştirilebilirlik anlamında daha da yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Gaming X 1070’e çok benzeyen Gaming Z 1070, sadece kutulamadaki X ve Z harfleri ile ayırt edilebiliyor.

Bu ekran kartını X modelinden ayıran en önemli faktör, daha yüksek saat hızlarıyla kullanıcıya sunulması. X, ilk seri 1070’leri temsil etmekteyken ve orta-üst sınıfa hitap ediyorken, Z serisi her yönden üst sınıf hedeflenerek üretilmiş olarak karşımıza çıkıyor.

gtx1070-1

Soğutmasında önemli bir değişiklik olmayan Gaming Z’de agresif tasarımıyla göze oldukça hoş görünen çift fanlı soğutucuya yer verilmiş halde kullanıcıya sunuluyor. Aydınlatma kısmında ise arka plakete eklenen RGB logo aydınlatması ile kasa içi ışıklandırmaya önem veren kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor.

Ek olarak fanlar, GPU belli bir sıcaklık seviyesine ulaşana kadar dönmeyerek, sessiz bir kullanım sunuyor. Görüntü çıkışı olarak 3 display port, 1 hdmi ve 1 dvi çıkışına yer verilen ekran kartı, enerji ihtiyacını biri 8 pin diğeri 6 pin olmak üzere 2 tane PCIe güç girişi ile sağlıyor.

İşçiliğe önem verilen MSI kartta üst düzey malzeme kullanılarak parçaların eğilip bükülmesini engelleyip uzun ömürlü olması amaçlanmış gibi duruyor.
İki kartı bir araya getirip performansı katlamak isteyenler içinse SLI köprüleri mevcut.

gtx1070-3

Geforce GTX 1070 için söylenecek tek şey üst seviyede, 1080’e göre performans farkı az olsa da fiyat/performans olarak daha iyi durumda kullanıcıya sunuluyor olması.

Grafikleri, dönemimiz için hala üst düzeyde olan oyunlarda, Ultra ayarlar altında Gaming Z performansının oldukça iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç olarak Gaming Z, genel olarak başarılı bir model olarak karşımıza çıkıyor ancak satış şansını değerlendirirsek fabrika çıkışı saat hızı olarak Gaming X ile aralarında çok fark yok ve ayırt edici özellik olan led ışıklandırma da alım kararında önemli bir etken olmuyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.