Ana Sayfa Haberler Online Oyun Tutkunları Nasıl Bir İnternet Bağlantısına Sahip Olmalı?

Online Oyun Tutkunları Nasıl Bir İnternet Bağlantısına Sahip Olmalı?

1

Steam platformu üzerinden satışı gerçekleştirilen CS:GO, Battlefield 4, Rocket League ve Minecraft gibi oyunlar; bünyesinde barındırdıkları online oyun oynama seçeneğiyle birçok oyunseverin gönlünü fethetmiş bulunuyor. Kimi zaman arkadaşlarıyla, kimi zaman da dünyanın farklı bölgelerinden diğer oyuncularla eğlenceli vakit geçirmek isteyen oyun tutkunlarına ise çoğu zaman düşük hızlı internet bağlantısı engel oluyor.

ping1

Oysa iyi bir oyun keyfi için, internet hizmeti aldığınız sağlayıcının bölgedeki hatlarının sorunsuz çalışması, ping değerinin 5075 arasında değişmesi ve en az 3 Mbps hıza sahip olması gerekir.

İnternet paketiniz her ne kadar sınırsız da olsa, belirli bir noktadan sonra adil kullanım kotasına (AKK) takılacağı için bağlantı hızınız düşecektir. İnternetten film izliyor, oyun indiriyorsanız genelde 50 GB ila 75 GB arası değişen bu kotayı ayın ilk günlerinde tüketmiş olabilirsiniz. 25 Mbps’den 2-3 Mbps gibi düşük rakamlara inen bağlantı hızı oyun zevkinizi olumsuz etkileyecek, kimi zaman da sunucuyla bağlantınızın kesilmesine yol açıp oynadığınız oyunda ceza almanıza yol açacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

ping2

İşte bu durumun önüne geçmek için yapmanız gerekenler:

  • Mümkünse ay içinde AKK’yi bitirmemeye çalışın. Bunun için film veya oyun indirme işlemlerini ertelemeniz gerekir.
  • AKK’yi bitirmenin önüne geçemiyorsanız, AKK’si yüksek bir tarifeye geçin. Bunun için net’in 16 Mbps’e kadar 150 GB AKK’li ve taahhütsüz sunduğu “özgür iletişim” paketini kullanabilirsiniz.
  • Oyun oynarken Skype, uTorrent ve Chrome gibi internet kullanan tüm uygulamaları kapatın. Bağlantıyı aktif olarak yalnızca oynadığınız online oyun kullansın. Aynı şekilde Wi-Fi’ye bağlı akıllı telefon ve tabletlerden de dosya indirilmesini engelleyin.
11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. hayatımda okuduğum en dandik makale, kardeş ben de dns’i söyle ayarlayın , modemi şöyle yapın diyeceksiniz sandım, bu mu teknolojik destek platformu..

Comments are closed.