Ana Sayfa Haberler Twitter’dan Rekabetçi Hamle

Twitter’dan Rekabetçi Hamle

0

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak kabul edilen Twitter yeni özellikler kazanarak gelmeyi planlıyor. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Twitter genellikle kullanıcılar tarafından diğer sosyal medya platformlarından farklı görünüyor. Hem kullanım açısından hem de toplumsal duyarlılık bakımından bu web sitesi gerçekten de oldukça farkı. Keza diğer sosyal medya platformlarının kısa süreli popülerliklerini ve hızlı şekilde el değiştirmelerini göz önünde bulunduracak olursak twitter sosyal medyada en az işlevsellikle en büyük başarıyı sağlayan platform diyebiliriz.  Bu nedenle diğer sosyal medya web siteleri olan Instagram ve Facebook ile aynı çalışmıyor.

Son zamanlarda şirketin az özellik ile kolay kullanımı amaçlayan  politikasında bazı değişimler yaşandığı söylenebilir. Twitter giderek daha fazla diğerlerine benzemeye başladı. Özellikle de Instagram ile benzer yönleri artıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Twitter’ın sundukları beğenilecek mi?

Sosyal medya devi Twitter, yeni getirilen bazı kullanım değişiklikleri sayesinde özellik sayısında belirgin bir artış sağladı. Mesela Fleets özelliği bunlardan bir tanesi oldu. Normal şartlarda Instagram platformunun kullandığı özellik bu sefer Twitter için kullanımdaydı.

Bu özellikten hemen sonra Twitter mavi tık onay başvurularını yeniden alacağını söyledi. Yani 2021 yılından sonra bu sefer de mavi tıklar gündemdeki yerini koruyacak ve daha fazla kişi bundan yararlanabilecek. Instagram tarafından geliştirilen Reels, uzun bir süredir hayatımızda değil. Twitter’ın bu tür bir alanı kendisiyle bütünleştirme ihtimali var. Bu noktada hepimizin aklına gelen ilk şey “twitter’ı olduğu gibi beğeniyorduk” cümlesi olacaktır sanırım.

TikTok tarafından yapılan paylaşımlara bakıldığında, hızlı bir şekilde popüler olabildiği görülüyor. Bu popülerlik, aynı zamanda Twitter gibi web sitelerinin de dikkatini çekiyor. Ancak Twitter diğelerine göre bir miktar daha ciddi bir platform.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Twitter ile alakalı yaşanacak değişimler çok yakında gündeme gelmeye başlayacak gibi görünüyor. Umuyoruz ki Instagram ile farkını korumayı başarır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA