Onixon DSL400EP Modem Arayüz Şifresi

Bu yazımızda sizlere Onixon DSL400EP modem kurulumu nasıl yapılır detayları ile işlem adımları anlatacağız.

Öncelikle modem kurulumuna başlamadan önce internet hattınızın DSL bilgilerini öğrenmeniz gerekiyor. DSL bilgileri internet aboneliği yaptığınız internet servis sağlayıcısı tarafından belirleniyor. Bu bilgiler modeminizin üzerinde maalesef yer almıyor. Ancak tarafınıza servis sağlayıcı tarafından mesaj olarak gönderiliyor. Ayrıca sizler tarafından da internet servis saylayıcısını arayarak müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz. Ancak bazı servis sağlayıcılarında bu bilgileri sesli yanıt sisteminden öğrenebilirsiniz.

Onixon DSL400EP Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle cihazınızı resetlemeniz gerekiyor. Reset çukuru cihazınızın arkasında bulunmaktadır. Bu reset çukuruna iğne ya da kürdan yardımı ile on saniye süre ile basılı tutunuz. Böylece cihazınız resetlenecektir. Ancak işlemi doğru yaptığınızı ışıklarına bakarak anlayabilirsiniz. Eğer güç ışığı dışında tüm ışıklar söndü ise işlem başarılıdır. Ardından elinizi reset düğmesinden çekiniz. Bilgisayardan veya mobil cihazınızdan modemin Wi Fi ağına bağlanın.

Wi Fi şifresi istediğinde modemin arkasında etiketinde yer alan Wi Fi şifresini yazınız. Bu yazıyı gördüğünüzde cihaz internete bağlanmak için uygun değildir. Ancak kurulum yapılması için ağa bağlı olması yeterlidir. Kurulum işlemlerini yapmak için chrome, safari, mozilla gibi bir internet tarayıcısı açınız.

Tarayıcınızı açın ve URL satırını temizleyerek 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basın. modem ara yüz ekranı açılacaktır. Daha sonra kullanıcı adı şifre bilgilerini ister. Kullanıcı adına da şifreye de root yazarak OK butonuna tıklayınız.

Onixon DSL400EP Modem Wifi Ayarları

Gelen ekranda Home başlığına tıklayın. Daha sonra alt başlıklarda yer alan Quick Configuration seçeneğine tıklayın.

Onixon DSL400EP Modem Arayüz ekranı

Sayfada açılan bölümde username kısmına internet servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını yazınız. Ardından Password kısmına ise yine internet servis sağlayıcısından aldığınız DSL şifresini yazınız. Daha sonra Submit butonuna tıklayınız.

Onixon DSL400EP Modem Yapılandırma

Bir sonraki adımda Admin başlığına tıklayınız. Daha sonra ise Commit & Reboot alt başlığına tıklayınız.

Onixon DSL400EP Modem Nasıl Kurulur

Açılan pencerede orta kısımda Reboot seçimini yaparak ilk olarak Commit butonuna tıklayınız. Ardından da Reboot butonuna tıklayın. Reboot butonuna tıklamanızın ardından modem yapılandırdığınız ayarlar ile yeniden başlayacaktır. Böylece Onixon DSL400EP modem kurulumu tamamlanıyor. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.