Ana Sayfa Haberler Turkcell Mobil Ödeme

Turkcell Mobil Ödeme

0
Paylaş

İnternet günümüzde hemen hemen her alanda işimizi kolaylaştırmaktadır. Bunlardan bir tanesi de internet üzerinden alış-veriş yapılmasıdır. Hem satıcı hem de alıcı tarafından yer ve zamandan tasarruf sağlayan bu sistem beraberinde hayatımıza değişik ödeme sistemleri kazandırmıştır.

mobil-odeme

Kullanıcılar hızla gelişen bu sistemde kendilerini güvende hissetmek amaçlı bu ödeme sistemlerini kullanmaktadır. Bunlardan en çok bilineni sanal kredi kartı ve kredi kartına sahip olmayan kişilerin tercih ettiği mobil ödeme sistemleridir.

Mobil ödeme, sisteme dâhil olan firmaların, yüz yüze kanallar ya da web sitesi üzerinden cep telefonu aracılığıyla GSM abonelerinden tahsilat gerçekleştirmelerini sağlayan mobil tahsilat platformudur.

Türkiye’de hizmet veren 3 GSM operatörünün hepsi bu hizmeti vermektedir. Hattınız ister ön ödemeli olsun isterse faturalı bu özellikten faydalanabilirsiniz. Şimdi abone sayısı diğer operatörlere göre daha fazla olan Turkcell’in mobil ödeme sistemini inceleyelim.

Üye işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde ödeme esnasında Turkcell Mobil Ödeme’yi seçtiğiniz takdirde cep telefonunuza onay SMS’i gelecektir. Bu SMS’e onay verdikten sonra ödemeniz gerçekleşecektir. Gerçekleşen alışverişin bedeli faturalı hatlarda Turkcell faturasına yansır, faturasız hatlarda ise TL bakiyesinden düşer. Turkcell Mobil Ödeme ile yapılan alışverişler Özel İletişim Vergisi’ne (ÖİV) dahil değildir.

Gerçekleşen alışverişin bedeli faturalı hatlarda Turkcell faturasına yansır, faturasız hatlarda ise TL bakiyesinden düşer. Turkcell Mobil Ödeme ile yapılan alışverişler Özel İletişim Vergisi’ne (ÖİV) dahil değildir.

Turkcell Mobil Ödeme için gönderilen kısa mesaj ücreti 50 kuruştur. Turkcell Mobil Ödeme işleminin sonucundan bağımsız olarak kısa mesaj ücretlendirmesi yapılır.

Ön ödemeli hatlar için aylık toplam işlem limiti 360 TL, faturalı hatlar için ise fatura dönemi için 200 TL’dir.

Aboneler MOBILODEME LIMIT yazıp 2222’ye göndererek kalan mobil ödeme limit bilgisini öğrenebilirler.

Bahis ödemelerini sadece ön ödemeli hatlar yapabilir ve aylık limit 250 TL’dir. Tek seferde işlem limiti 100 TL’dir.

Fiziksel ürün alışverişlerinde tek seferde 70 TL’lik işlem yapılabilir ve aylık limit tüm hatlar için 70 TL’dir.

Bireysel faturalı aboneler için Oyun, Arkadaşlık, Dijital Ürün gibi dijital kategorideki üye iş yerleri için tek seferde kullanılabilecek limit 100 TL’dir. Aylık limitler 200 TL ile 300 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Bu limitler geçmiş fatura tutarı ortalamaları, otomatik ödeme talimatı verip vermemiş olmaları, Turkcell abonelik yaşı gibi değişkenler kullanılarak hesaplanmaktadır. Bireysel faturalı aboneler için abonelik yaşı 90 gün altındaki aboneler için aylık limit 25 TL ‘dir.

Sistem tüm cihazlar ile uyumludur.

Hattınızı Turkcell Mobil Ödeme’ye kapatmak için MOBILODEME IPTAL yazarak 2222’ye kısa mesaj atabilir,  Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir veya Hesabım’ı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: turkcell.com

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.