Arama kaydı teknolojideki daha karmaşık konulardan biridir. Bunu yapmanın ne kadar zor olduğunu belirleyen birkaç değişken vardır. Google, Android’in yerel olarak destekleyip desteklemediği konusunda ileri geri gitti ve yaşadığınız yer bile zorluğu önemli ölçüde artırabilir. Ayrıca, bazı ABD eyaletlerinde ve bazı ülkelerde telefon görüşmelerini kaydetmek yasa dışıdır. Yasalara uyduğunuzdan emin olmak için herhangi bir arama kaydı yapmadan önce lütfen yerel yasaları gözden geçirdiğinizden emin olun.

Android 11, Google’ın cihaz kaydı konusundaki tutuşunu gevşetti ve bu, arama kaydını yeniden mümkün kıldı. Bunu yapmak için bir uygulamaya erişilebilirlik izinleri vermeniz gerekiyordu. Bu listede aramaları kaydedebilen uygulamalarımız var. İşte Android için en iyi arama kaydetme uygulamaları. Ayrıca Tap-Mobile’ın Çağrı Kaydedicisine ( Google Play ) onurlu bir söz vermek isteriz . NLL’nin ACR’si ( APKMirror ), yandan yüklemeyi dert etmezseniz de iyidir.

Ekran Resmi 2022 04 30 14.08.29

Android için en iyi Arama Kaydı uygulamaları

 1. Appliquato’dan Otomatik Çağrı Kaydedici
 2. RSA’dan Otomatik Çağrı Kaydedici
 3. Boldbeast Çağrı Kaydedici
 4. SMSROBOT ile Çağrı Kaydedici
 5. Küp ACR

  Akıllı telefonlarda Arama Kaydı neden bu kadar zor?

  Çağrı kaydı, mobil cihazlarda en yapışkan konulardan biridir. Nispeten kolay olacağını düşünürdünüz, ancak ciddi şekilde yanılıyorsunuz. Yeni başlayanlar için Google, Android 9 ve 10’da bunu yapma özelliğini devre dışı bıraktı. Android’in bu sürümlerinde telefon görüşmelerini kaydetmek isteyen kişiler yine de bunu yapabilir. Ancak, bir uygulamaya çok sayıda çok hassas izin verilmesini gerektirir ve bunu yapmak kolay değildir.

  Google, işlevselliği Android 11’de tekrar açtı ve o zamandan beri destekleniyor. Ancak, OEM’ler bölgesel kısıtlamaları etkinleştirmiştir, bu nedenle Android 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran her telefon kaydı çağıramaz. Örneğin, Samsung, stok çevirici uygulamasında yerleşik olarak arama kaydına sahiptir. İşlev, ABD’deki tüm telefonlarda kapalıdır. Ayrıca Samsung, seçeneği üçüncü taraf uygulamalarda da devre dışı bırakmanın bir yolunu buldu.

  okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

  Appliquato Otomatik Arama Kaydedici

  Appliqato Otomatik Çağrı Kaydedici, en popüler çağrı kaydedici uygulamaları arasındadır. Diğer bazı araçlarla birlikte her telefon görüşmesinin otomatik arama kaydına sahiptir. Örneğin, kayıtlarınızı Dropbox veya Google Drive’a yedekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın yalnızca belirli telefon görüşmelerini otomatik olarak kaydetmesini veya kişi listeniz gibi şeylere bağlı olarak kaydetmemesini sağlayabilirsiniz.

  appiculato

  RSA Otomatik Çağrı Kaydedici

  RSA Otomatik Çağrı Kaydedici, başka bir yarı yetkin çağrı kaydedicidir. Aramaları kaydedebilir, kayıtları SD kartınıza (varsa) kaydedebilir ve kayıtları oynatabilirsiniz. Ayarların anlaşılması oldukça kolaydır. Çoğu şey, küçük özelleştirmelerle açık veya kapalı. Bunun düzgün çalışmasını sağlamakta biraz sorun yaşadık, bu nedenle tam sürüme geçmeden önce çalıştığından emin olmak için test etmek isteyebilirsiniz. Eski telefonlarda (Android 9.0 öncesi) yeni telefonlardan daha iyi çalışacağını düşünüyoruz.

   

  Boldbeast Çağrı Kaydedici

  Boldbeast Call Recorder, mükemmel çalıştığı veya hiç çalışmak istemediği uygulamalardan biridir. Her durumda, arama kaydedici uygulaması aslında oldukça iyi yapılmış. Gerekirse, aramaları bir kısayol tuşuyla manuel olarak kaydedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmanız gerektiğinde bir ses kaydedici olarak da işlev görür. Uygulama, Android 11’den Android 5.0’a kadar tüm telefonları destekler. Potansiyel olarak müdahaleci olabilecek bazı geçici çözümler kullanmaktan çekinmezseniz, Android 9.0’da root ve Android 10 ile çalışır. Android 10 yöntemini burada bulabilirsiniz .

  bolbeast