Dünya üzerinde ki korona virüs salgını nedeni ile insanlar iş, eğiti ve benzeri bir çok alanda zamanlarının neredeyse tamamını evlerinden sürdürmeye başladı.

Netflix kullanıcıları bu zor dönemlerde netflix uygulaması ile istenilen film ve dizileri izleyerek bu süreci eğlenceli zamanlara dönüştürmeye başladı.

Bu süreci daha da eülenceli hale getirmek istenilen noktada Netflix Party eklenti uygulaması kullanılmaya başlandı.

Netflix Party nedir? Hep birlikte uygulamayı tanıyalım.

Netflix Party arkadaşlarımızla birlikte aynı film veya diziyi bir üyelik gerektirmeden bizlere kullanım imkanı sağlayan bir Chrome eklenti olarak kullanılıyor. Netflix Party ile arkadaşlarımızla birlikte bir film izlememizi ve aynı anda mesajlaşma sohbet etme imkanı tanıyor.

Netflix Party nasıl kullanılır ? sorumuzun cevabını aşağıdaki adımları takip ederek öğrenelim.

1) Öncelik olarak Google Chrome tarayıcımızı açalım ve URL bölümünden www.netflixparty.com adresine gidelim.

2) Bu uzantıyı eklemek için Google Chrome Web mağazası üzerinden Chrome’a ekle yazısına tıklayarak uzantıyı ekle’yi seçelim. Bu işlemin sonunda araç çubuğu panelinden  Netflix Party simgesini göreceğiz.

3)Bir sonraki aşamada izlemek istediğimiz Netflix  içeriğine tıklayalım.

4) Gri renkten Kırmızı renge dönen Netflix Party simgesine tıklayalım ve Party başlat butonuna tıklayalım.

Netflix Party 1

İçerik sahibi olarak, Videoyu duraklatmak ve  oynatmak için tek denetleyici olma seçeneğini belirleyebilir aynı zamanda herhangi birinin kontrolü ele geçirmesine de izin verebiliriz.

5) Seçtigimiz içerikteki URL alanını kopyalayıp ve bu gruba davet etmek istediğimiz kişilere Whatsapp, Mail ve benzeri uygulamalar üzerinden  gönderelim.

Netflix Party link

6)Bu işlemin ardından karşı tarafta link gönderdiğimiz arkadaşlarımız ile aynı dizi ve filmi izlemenin keyfini çıkarabiliriz.

7) Sohbet alanını kullanabilmek için ise işlem ve panel oldukça basit. Sohbet odası ekranının Sağ kısmında yer alıyor bu alandan da arkadaşlarımızla film izlerken sohbet etmenin tadını çıkarabiliriz.