Ana Sayfa İnternet Kablosuz ağı yavaşlatan sebepler

Kablosuz ağı yavaşlatan sebepler

0
hiz sorunu kablosuz

Ana neden, yönlendiricinin yerleşimi ve bağladığımız cihaz sayısı, internet hızını belirleyen iki temel faktördür. Bu nedenle, yönlendirici yerleşiminiz iyi değilse ve bu ağa çok sayıda akıllı cihaz bağladıysanız, o zaman açıkçası yüksek hızlı internetin keyfini çıkaramayacaksınız.

Bugün, bu gönderide size Wi-Fi ağınızı yavaşlatabilecek şeyleri göstereceğiz ve Wi-Fi ile internet arasındaki engelleri öğrendikten sonra, bu durumları ve faktörleri iyileştirip keyfini çıkarabileceksiniz.

Wi-Fi Ağınızı Yavaşlatabilecek Nedenler

DNS sunucusu, ISS’nizin yavaş genellikle maksimum sayıda kullanıcı ISS tarafından sağlanan DNS sunucusunu kullanır, ancak bazen ISS’niz tarafından sağlanan varsayılan DNS yavaşlayabilir ve güvenilmez olabilir. Bu nedenle internet bağlantınız yavaşlayabilir. Bu durumda, ISS’niz tarafından sağlanan varsayılan DNS’nizi güvenilir bir DNS ile değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir. Daha iyi güvenlik ve tarama hızı sağlayan Google DNS, OpenDNS vb. gibi genel DNS sunucularını düşünebilirsiniz.

En iyi ağa bağlı olduğunuzdan emin olun. En modern yönlendiricilerin yanı sıra konsollar, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar her iki ağa da, elbette 2,4 GHz ağlara ve 5 GHz ağlara bağlanabilir.

Temel olarak, 2.4 Ghz ağlar, çok daha yüksek kapsama alanına sahip, ancak daha düşük bir hıza sahip ağlardır. 5 Ghz ağları daha düşük kapsama alanına sahipken, ancak parazitler daha küçüktür, bu nedenle, büyük miktarda veriyi iki yönde hareket ettirebilir ve aynı anda birkaç kanaldan bilgi gönderirken daha fazla hız sunabilirler.

ISS’niz sizi boğuyor olabilir, herhangi bir yoğun kullanıcı tespit ettiğinde veya dosya paylaşım uygulamalarının kullanılması durumunda kasıtlı olarak interneti yavaşlatan birçok İSS vardır. Bu nedenle, temel olarak, tipik internet hızınızın ne olduğu hakkında iyi bir fikriniz olmalı ve kasıtlı olarak azaltmayı tespit etmek için takip etmek için düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Yavaş bağlantı ve çok fazla kullanıcı, 2.4GHz ağlarla ilgili sorunlardan biri, hızlı bir şekilde doymalarıdır ve yalnızca birkaç kullanıcı ve bağlı cihazla hızı yavaşlatmaya başlarlar. Bunun nedeni, ağdaki birçok kullanıcı ve cihazın kanalları tıkaması ve yönlendiricinin verileri en iyi şekilde dağıtamamasıdır. Ancak, sorun buysa bu farklı cihazları farklı ağlara bağlayarak basitçe çözülebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

kablosuz bağlantı sorunu

Çok sıkışık kanallar, WiFi kanalınız çok sıkışıksa, en iyisi elimizdeki cihazların hangi kanallara bağlı olduğuna bakmaya başlamak ve bunları zaman zaman yönlendirici seçenekleri, kanallar aracılığıyla manuel olarak değiştirmek. En modern yönlendiricilerde, eskilerden ve bazı mevcut modellerde olduğu gibi, kanallar yalnızca yönlendiriciyi yeniden başlatarak yeniden sıralanır ve Wi-Fi’mizin yavaşlamasının nedenlerinden biridir.

Eski kablolar, bilgisayarlarını doğrudan yönlendiricisine bağlayan veya evin her yerinde Ethernet kablosu olan birçok kullanıcı var. Ancak, burada gerçek şu ki, aynı duruma sahipseniz, kablolamayı kontrol etmeye değer. Elektrik kabloları uzun yıllar dayanabileceğinden, ağ kablosu periyodik kontroller ve yeniden kurulumlar gerektirir.

Yönlendiricinin yerleştirilmesi, son olarak interneti yavaşlatabilecek bir diğer etken de router’ın yerleştirilmesidir tıpkı yeniden başlatma gibi biraz da komik gelebilir ama gerçek şu ki router’lar her yöne veri gönderir ve eğer köşeli iseler o zaman yavaş bir internet bağlantısı fark edebileceğimiz için sinyal gelmeyecek. Bu nedenle, iyi çalışması için yönlendiriciyi açık bir alana yerleştirmeliyiz, böylece yaydığı sinyaller evin mümkün olduğunca çok noktasına ulaşabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA