Ana Sayfa Sosyal Medya Messenger Ekran Paylaşımı Özelliği Nasıl Etkinleştirilir ?

Messenger Ekran Paylaşımı Özelliği Nasıl Etkinleştirilir ?

0

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya programlarından bir tanesi olan Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger, son zamanlarda yayınladığı bir çok yeni  özelliği ile kullanıcılarını memnun etmeyi hedefliyor.

Facebook çeşitli video, resim, mesajlaşma gibi alanlarda kullanıcılarının yıllardır vazgeçmediği ve arka plana atmadığı uzun ömürlü bir uygulama diyebiliriz. Gelişen teknoloji ile birlikte yeni gelen bir çok uygulama olsa dahi Facebook arka planda kalmayarak yenilenmeye devam ediyor.

Sosyal medya devi olan şirket bugün de yeni bir özelliğini kullanıma sundu. Facebook  Messenger, bugün yayınladığı yeni güncellemesi ile Ekran Paylaşımı özelliğini kullanıcılarına sundu.

Mobil sürümü için yayınlanan bu özellik sayesinde kullanıcılar, ekranlarını eş zamanlı olarak sohbet ettiği arkadaşları ile paylaşabiliyor. Ek olarak ekran paylaşımı özelliği sadece kişisel sohbetlerde değil grup görüşmelerinde de özellikten faydalanma imkanı tanıyor.

Peki Facebook Messenger üzerinde Ekran Paylaşımı nasıl kullanılır ? sorumuzun yanıtını inceleyelim.

Facebook Messenger’a gelen bu yeni güncelleme ile ekran paylaşımı özelliğini kullanmak oldukça kolay ve anlaşılır. Bu özelliği kullanabilmemiz için görüşme esnasında telefonumuzun ekranını yukarıya doğru kaydırmak yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yukarıya doğru kaydırdığımız bu ekranda bizleri karşılayan seçenekler arasındaki Ekranı Paylaş seçeneğine dokunalım ve bu işlem sonrasında ekranımızı paylaşmış olacağız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yukarıda bahsettiğimiz grup görüşmelerinde bu işlemi yapıyorsak  ekranımız grupta olan tüm kullanıcılar ile paylaşılacaktır. Kullanıcılar bizim ekranımızı görüyor olacak.

Facebook ile gelen bu yeni özellik mobil Facebook Messenger Kullanıcıları için hem Android  hem de İOS telefonlar için kullanılıyor.

Yanı gelen bazı özellikler gibi sadece İOS ya da sadece Android telefonlar için kullanılan özellik ayrımı yapılmadan her iki işletim sistemi için ortak tanımlanan bir güncelleme demekte fayda olacaktır.

Bizlerde Facebook Messenger hesaplarımızda  yukarıdaki adımları uygulayarak sevdiklerimiz ile birlikte aynı ekranı paylaşabilir ve sohbet etmeye davam edebiliriz.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA