https://www.microsoft.com/tr-tr/store/collections/pcgavtaz

Bugün, Microsoft Store Sıfırlama İşlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Microsoft 1975 yılında Bill Gates ve Paul Allen isimli girişimciler tarafından kuruluna bir bilgisayar şirketidir. Şirket güncel olarak dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi ünvanına sahiptir. Ayrıca bilgisayar dışında iş, eğitim ve oyun sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Microsoft’un ana merkezi Washington’dur ve şuan Satya Nadella tarafından yönetilmektedir. Şirket kurucusu Bill Gates 28 Ekim 1955’te Seattle, Washington, ABD’de doğdu.Babası avukattı ve annesi First Interstate BancSystem ve United Way yönetim kurulu üyesiydi. Yazılım becerileri ilk olarak 13 yaşında General Electric bilgisayarında bir yazılım programı yazdığında sergilendi.

Microsoft Yazılımları ve Ürünleri Hakkında Bilgiler

Microsoft bir çok yazılım ürününe sahiptir. Bu ürünlerden en bilinenleri günümüzde de kullanılan Office, Teams ve Gamepass gibi ürünlerdir. Şirket bu ürünleden yılda milyonlarca dolar gelir elde etmektedir.

Microsoft’un günümüzde ki en büyük hamlesi, Xbox Gamepass projesidir.

Xbox ve Gamepass Projesi

Microsoft tarafından üretilen bir konsol markasıdır. Özellikle Sony ile olan rekabette büyük rol oynamaktadır. Günümüze kadar gelmiş en büyük iki konsol markası Playstation ve Xbox olmuştur. Her iki firma da zaman zaman sıkıntılar yaşasalarda aralarında ki rekabet her zaman taze kalmıştır. Özellikle Xbox bir dönemler yok olma tehditiyle karşı karşıya kaldı. Fakat bu sorunu da aşarak en büyük rakibiyle kıyasıya mücadele etmeye devam etti. Xbox ayrıca yeni nesil konsollar ve bilgisayar için harika bir işe imza attı. Bu projenin adı Gamepass projesi. Gamepass aylık abonelik sistemine göre planlanan bir bilgisayar ve konsol kütüphanesidir. Bu kütüphaneden kullanıcılar aylık ya da yıllık ödemeler ile mevcut platform oyunlarını diledikleri gibi oynayabilirler. Ayrıca bu oyunları istedikleri gibi satın alabilirler. Fakat bazı durumlarda oyunları satın alırken ya da Gamepass kullanırken bazı hatalar yaşanabilir. Bu hatalardan en bilineni Microsoft Store hatasıdır.

İlişkili: Microsoft Store Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır

Microsoft Store

Microsoft Store windows işletim sistemli cihazlarda bulunan uygulama marketidir. Bu uygulama marketi temel olarak, App Store ve Google Play Store’a benzemektedir. Kullanıcılar market üzerinden diledikleri uygulamaları indirebilir ya da satın alabilirler. Fakat bazı durumlarda uygulama çökmeleri ya da hataları oluşabilir. Bu hataların çözümleri oldukça basittir.

 

Microsoft Store Sıfırlama İşlemi

Hata aldığınız bir cihaz üzerinden öncelikle Microsoft Store uygulamasını açalım. Açtıktan hemen sonra ekranın sol altından Kitaplık bölümüne giriş yapalım. Kitaplık bölümüne giriş yaptıktan sonra Sağ üstte bulunan Güncelleştirmeleri Al butonuna tıklayalım. Bu işlem sıfırlama sonrası güncellemelerle uğraşmanızı engelleyecek. Bu işlemin ardından Uygulamalar kısmına giriş yapalım. Uygulamalar kısmına giriş yaptıktan sonra, Uygulamalar ve Özellikleri kısmına giriş yapalım.

Uygulamalar ve Özellikleri kısmında, Microsoft Store’u bularak sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayalım.

Microsoft Yazılımları ve Ürünleri Hakkında Bilgiler

Bu işlemin ardından Gelişmiş Özellikler diyelim.

Microsoft Store Sıfırlama İşlemi
Microsoft Store Sıfırlama İşlemi

İşlemin ardından, Sıfırla butonuna tıklayalım. Sizden bu işlemin ardından bir onay isteyecek. Bu onayı da vererek işlemi tamamlayabilirsiniz.