Microsoft Build 2022 Bir sonraki Microsoft Build konferansı için heyecanlıysanız, size harika haberlerimiz var. Microsoft, büyük etkinlik için sanal imza sayfasını açtı ve tamamen ücretsiz. En son gelişmeleri ve gelecekteki yenilikleri duymak ister misiniz? Burası olması gereken yer.

Evet, yine yılın o zamanı. Bekleyin, herhangi bir karışıklıktan kaçınmak için aslında Paskalya veya Noel’den bahsetmiyoruz.

Tüm büyük yazılım ve donanım şirketlerinin yaklaşan projelerini ve çabalarını duyurduğu yılın zamanı geldi.

Geçen yılki Build konferansını da ele aldık. Ancak 2022’de Microsoft, önce yaklaşan Build konferansının tarihlerini açıklamaya karar verdi.

Bu nedenle, Microsoft Build 2022 etkinliğinin 24 Mayıs’tan 26 Mayıs’a kadar yayına gireceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Microsoft, ilgilenen herkes için ücretsiz kayıt açtı

Çoğunuzun zaten aşina olduğu gibi, Microsoft Build 2022 vitrini üç günlük bir geliştirici konferansı olacak.

Bu üç gün boyunca yazılım devi, çeşitli yazılım ürünleri için en son geliştirici araçlarını, teknolojilerini ve güncellemelerini açıklayacak.

2020 ve 2021’de, salgın nedeniyle Microsoft, yüz yüze etkinliklerden sanal etkinliklere geçmek zorunda kalır. Microsoft görünüşe göre büyük bir yüz yüze konferansa ev sahipliği yapmaya hazır değil. Olmadığı için Build 2022 tamamen aynı olacak.

Fakat hepimizin çevrimiçi olmak, bu konferansa göz atmak ve yazılım devinin en son geliştirme araçları ve yenilikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesi doğaldır.

Resmi Build web sitesine hızlı bir şekilde kaydolabileceğiniz için bunu yapmak çok kolaydır. Evet, kayıt artık herkese açık ve tamamen ücretsizdir.

Redmond teknoloji şirketi, Build 2022’nin geliştiricilerin ödün vermeden yenilik yapmasına yarar. Yaratıcı bir şekilde geliştirmesine ve bir milyardan fazla cihaz için yeni nesil uygulamalar oluşturmasına yardımcı olacağını söylüyor.

Bu ana etkinlikte, aralarında Satya Nadella, Kevin Scott, Amanda Silver, Scott Guthrie, Kathleen Mitford ve diğerlerinin de bulunduğu 13 Microsoft konuşmacısı yer alacak.

Microsoft Build 2022 2

Tabii ki, mevcut tüm katılımcılar canlı oturumlar sırasında öğrenme ve Microsoft uzmanlarıyla rezervasyon yapma şansına sahip olacaklar.

Şimdi, Build 2022’yi Microsoft tarafından düzenlenen önceki geliştirici konferanslardır. Ayıran şeyin yeni bölgesel ilgi odağı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Microsoft, Fransa, Almanya, Japonya, Latin Amerika ve Birleşik Krallık gibi belirli bölgelerdir. Açılış konuşması analizi, trend haberler ve konular sağlamayı güçlü bir şekilde amaçlamaktadır.

Fakat etkinliği resmi siteden canlı olarak izleyebilirsiniz, ayrıca önceki yıllarda olduğu gibi YouTube’da da izlenir.

Apple ayrıca 6-10 Haziran’da WWDC 2022’ye çok yakında ev sahipliği yapar. Bu yılki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı, Microsoft’unkiyle aynı, yalnızca çevrimiçi bir etkinlik olacak.