Google One, tüm belgelerinizi, fotoğraflarınızı ve verilerinizi tek bir yerde güvenli bir şekilde saklamak için en iyi (bulut depolama) çözümler(in)den biridir. Yine de, herkesin verilerine eriştiği ağın güvenli olduğunu garanti etme ihtimali yoktur. Bunun için iyi bir VPN‘e (sanal özel ağa) ihtiyacınız var. Neyse ki, Google One‘ın 2TB planına abone olan kullanıcılar, Google One hizmeti ile yerleşik gelen bir VPN‘e erişebilir. Bu yazımızda, bu özelliği nerede bulacağınızı ve cihazınızda Google One VPN‘i nasıl kuracağınızı size göstereceğiz.

Google One VPN‘i kullanmaya başlamaya hazır mısınız? İşte, yapmanız gerekenler!

  • Google One uygulamasını açın ve Ana Sayfa (Home) sekmesine gidin.

Google One VPN Nasil Ayarlanir ve Kullanilir 1

  • VPN’i Etkinleştir (Enable VPN) butonuna dokunun.

Google One VPN Nasil Ayarlanir ve Kullanilir 2

  • Google One VPN‘nizi açmak için anahtar (switch) butonuna dokunun.

Google One VPN Nasil Ayarlanir ve Kullanilir 3

  • VPN‘inizi kullanma ve hesap güvenliğinizi geliştirme konusunda ipucu ve rehberlik desteği almak amacıyla Google danışmanlarıyla bağlantı kurmak için, Avantajlar (Benefits) sekmesine dokunun.

Google One VPN Nasil Ayarlanir ve Kullanilir 4

Google One VPN Nasil Ayarlanir ve Kullanilir 5

Bu ücretsiz VPN hizmetinin şu anda yalnızca 2TB planına abone olan Google One kullanıcıları tarafından kullanılabildiğini unutmayın. Bu plan, Google One‘ın en üst katmanıdır ve aylık 9,99$’dir. 2TB planındaki diğer özellikler arasında Google uzmanlarına erişim, en fazla 5-aile üyesi ekleme seçeneği, Google Store alışverişlerinde % 10 geri ödeme, seyahat ve otellerde indirimler gibi ek iş ortağı avantajları bulunur.

Ayrıca, Google hizmetlerinizde kullanabileceğiniz 15GB depolama alanının yanı sıra, ayda 1,99$ karşılığında 100GB depolama alanı ve 2,99$ karşılığında 200GB depolama alanı sağlayan ücretsiz bir Google One üyeliği de vardır. Daha ucuz ücretli abonelikle, VPN hizmetini veya 2TB planındaki kadar birçok indirimi veya diğer ek avantajları içermez.

Son Güncelleme 12 Ocak 2021 Yazar Mustafa Akdemir