knight online grafik ayarları nasıl olmalıdır

Bu yazımızda bilgisayarınızda en uygun performansı verecek Knight Online Grafik Ayarları nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Knight Online oyununda bir fazla ortam olduğu gibi oyuncularında oyundan beklentisi farklıdır. Oyun içerisinde pazar yapmaya farm yapmaya ve savaş alanlarında mücadele etmeye yönelik içerikler bulunuyor. Bu içeriklerin hepsini gerçekleştirmek çoğu oyuncunun tercihidir. Ancak bazı kullanıcılar sadece tek bir alana ağırlık vermek istiyor.

Knight Online grafik ayarları daha çok düşük bilgisayar özellikleri olan oyuncuların dikkatini çekiyor. Zira oyunu oynamak istenilen sistem gereksinimleri hiçte ulaşılamaz değil.

Knight Online Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimleri yapılan güncellemeler ile beraber artmakta olup resmi sitesinden paylaşılan bilgilere göre minimum değerler:

CPU: Pentium3 600MH

RAM: 512MB

VGA: 3D Acceleration

Önerilen değerler ise:

CPU: Pentium4 1.8GH

RAM: 1GB

VGA: 3D Acceleration

Tabi bu değerleri düşününce göz önünde bulundurmamız gereken etmenlerde var. İşletim sisteminiz Windows 11 olduğunu düşünelim. Bilgisayarınız boşta ve hiç bir işlem yapmıyorken ram tüketiminin 3GB olduğunu düşünürsek tabii ki yeterli olmaz. Ancak  grafik ayarları yaparak en düşük ayarlarda giriş yapabilirsiniz.

Knight Online yüksek grafik kartlarına ihtiyaç duymaz. Daha çok işlemci kullanan bir oyundur. Bu sebeple mükemmel bir oyun deneyimi için turbo veya standart 2.5 Ghz üstüne çıkabilen bir işlemci tercih etmelisiniz. Arka planda tarayıcı gibi farklı uygulamalar çalıştırmayacaksanız 8 GB ram yeterli olacaktır. Yine iyi bir deneyim için GT1030 2GB ekran kartı da işinizi görecektir. Ancak 10. ve 11. nesin işlemcilerin HD, UHD, IrisXe dahili grafik kartı da rekabetçi olmasa da yeterli geliyor.

Knight Online Grafik Ayarları

Eğer her etkinlikte etkin olacaksanız grafik ayarlarını düşürmenizi önermiyoruz. Zira görüntülenecek mesafeyi düşürmeniz savaş haritalarında olacakları tespit etmenizi engeller. Böylece rakiplerinize karşı dezavantaj elde edersiniz. FPS düşürmekte mümkün. Ancak 30FPS seviyesine düşürmek yeteneklerinizin geç etki etmesine sebep olacaktır. Bu sebeple sizlere farklı haritalarda Knight Online grafik ayarları nasıl yapılacağınız anlatıyoruz.

Maradon Pazar İçin Grafik Ayarları

Oyunda iken F10 tuşuna basın ve Option seçeneğine tıklayın. Daha sonra Graphic Option bölümüne tıklayın.

knight online pazar için grafik ayarları

Focus Distance kısmını %15 seviyelerine çekebilirsiniz. Görüntülenecek mesafeyi kısıtlayın. Ayrıca FPS en düşük seviyesine getirin. Zira yetenek kullanmayacağınız için yüksek FPS ihtiyacınız olmayacaktır.  Ayrıca Use Shadows ve Use Blur seçeneklerini de kapatınız. Çünkü Maradon pazar grafik ayarlarının bu şekilde yapılmasının sebebi çok fazla karakter olmasıdır. Gölgeleri kapatmak her karakter için gölge çalışması yapmasını engelleyerek işlemcinizi rahatlatacaktır.

Knight Online Grafik Ayarları Farm İçin Nasıl Yapılır

Knight Online grafik ayarları yaparken bulunduğunuz harita çok önemli olduğunu iletmiştik. Yine nerede farm yaptığınız da önemlidir. Ancak çok yoğun olmayan bir yerdeyseniz ve kasma, donma gibi sorun yaşıyorsanız bu ayarlar işinize yarayacaktır.

knight online farm için grafik ayarları

Use Blur seçeneğini iptal edin. Çünkü bu seçenek hangi haritada olursanız olun daha akışkan doygun renkler verir. Ancak sisteminiz yeterli değilse işlemcinizi fazla meşgul eder. Çok fazla karakter olmayacağından Use Shadows açabilirsiniz. Focus Distance kısmını %50 seviyelerine getiriniz. Tehditleri önceden fark edebilirsiniz. Ayrıca FPS seviyesini de %80 seviyelerine getiriniz. Çünkü sürekli yetenek kullanımı yaptığınız için gecikmeler yaşamak istemezsiniz. Savaş alanlarında ise seviyeleri sona getiriniz. Sisteminizin desteklediği kadar performans alınız.