kaspersky antivirus etkinleştirme nasıl yapılır

Bu yazımızda sizlere Kaspersky antivirüs kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz.

Kaspersky antivirüs, dünya çapında oldukça yaygın ve güvenilir bir uygulamadır. Ayrıca bu yazılım, güçlü bir antivirüs motoru, gerçek zamanlı korumaya sahiptir. Kaspersky antivirüs, güçlü bir tarayıcı koruması da sunuyor. Bu özellik sayesinde internet tarayıcınızı kullanırken karşılaşabileceğiniz tehditleri engeller. Böylece bankacılık işlemleri gibi hassas işlemler yaparken güvende kalabilirsiniz.

Kaspersky antivirüs kurulumu yaptıktan sonra ebeveyn kontrolü gibi özellikleriyle kullanıcıların cihazlarını korumalarına yardımcı olur. Antivirüs programınızı satın aldıktan sonra tek yapmanız gereken kurulumu yapıp Kaspersky antivirüs etkinleştirme yapmak olacaktır.

Antivirüs programına sahip olmak için ürünü satın almanız gerekmektedir. Eğer bir satıcıdan antivirüs lisansı satın aldıysanız sizlere bir kod verilecektir. Bu kodu etkinleştirerek kurulum yapabilirsiniz.

Eğer bir kod satın almadıysanız nasıl alabileceğinizi anlatalım.

Ürün Anahtarım Yok Nasıl Satın Alabilirim?

Eğer Kaspersky antivirüs kurulumu yapmak istiyorsanız ürünü satın almanız gerekiyor. Öncelikle Kaspersky web sitesine giriş yapınız. Mail adresinizi yazıp bir parola oluşturarak kayıt olmanız gerekiyor. Eposta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getiriniz.

Oturum açma işlemini tamamladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

kaspersky antivirus kurulumu
Kaspersky antivirüs kurulumu

Gelen ekranda abonelik satın alın butonuna tıklayınız. Daha sonra karşınıza yıllık ödeme planları ve ücretleri çıkacaktır. Bir kaç paket halinde bulunan Kaspersky antivirüs, vpn bulunan ve bulunmayan paketleri mevcuttur. Bunlardan birini seçerek devam edebilirsiniz.

Ödeme işlemlerini kart bilgilerinize gerçekleştirdikten sonra kurulumu yaparak Kaspersky Antivirüs etkinleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Kaspersky Antivirüs Kurulumu Nasıl Yapılır?

Eğer bir teknoloji mağazasından Kaspersky Total Security lisans anahtarı satın aldıysanız kurulum işlemleri oldukça basittir. Öncelikle Kaspersky indir sayfasına giriş yapınız. Daha sonra indirin butonuna basarak indirme işlemini başlatınız.

Yüklenen antivirüs programını kullanım koşullarını kabul et seçeneği seçerek ileri seçeneği ile yüklemeyi başlatıyoruz. Yükleme tamamlanınca uygulama özelliklerini keşfedin ekranı gelince atla seçeneğini seçelim. Daha sonra aşağıdaki görseldeki gibi lisans anahtarı girişi yapacağınız ekran gelecektir.

kaspersky antivirüs kurulumu nasıl etkinleştirilir
kaspersky antivirüs kurulumu

Etkinleştirme kodunuzu yazıp etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra Kaspersky antivirüs kurulumu bununla bitmiyor. Ekrana oturum aç seçeneği gelecektir.

kaspersky antivirüs etkinleştirme nasıl yapılır
kaspersky antivirüs kurulumu resimli anlatım

Eğer daha önce kayıt olduysanız direkt oturum açabilirsiniz.

Ancak kayıt olmadıysanız sizden eposta adresini yazmanızı ve şifre oluşturmanızı isteyecektir.

kaspersky kurulumu nasıl yapılır

Şifre oluşturduktan sonra Kaspersky antivirüs kurulumu tamamlanıyor. Total security paketini satın aldıysanız yukarıdaki resimde çocuklar için koruma seçeneğine tıklayarak bu eklentiyide ekleyebilirsiniz. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konumuz: