Facebook'tan, Çocuklar için Mesenger Kids!

Merhaba arkadaşlar!

Facebook tarafından geliştirilen Mesenger Kids uygulaması, çocukların güvenli bir şekilde mesajlaşmasına imkan sağlıyor. Ayrıca Mesenger Kids uyglumasında herhangi bir reklam da bulunmuyor. Uygulamada yazılı veya görüntülü sohbet seçenekleri bulunuyor.

Facebook tarafından geliştirilen Mesenger Kids uygulaması, yaş itibari ile 6 -13 yaş arası  grubuna hitap etmekte. Bu uygulamada, çocukların aileleri tarafından belirlenen kişiler ile çocuklar sohbet edebiliyor. Ayrıca sohbete başlamadan önce, ailelerden onay alınması gerekiyor.

Facebook'tan, Çocuklar için Mesenger Kids!

Yapılan sohbeti aileler de okuyabilme imkanalarına sahipler. İlk olarak iOS için yayınlanan uygulama, şimdi ise Android için yayınlanmaya başladı.

Mesenger Kids için, herhangi bir Facebook hesabı oluşturmaya gerek kalmadan, aile bireylerinin Facebook hesapları ile oturum açılabiliyor.

Bunların yanı sıra, uygulamada emoji ve gif özellikleri de bulunuyor. Kullanan çocukların karşı tarafı engelleme yetkisi de bulunuyor. Uygunsuz bir içerik paylaşıldığı taktirde ve bu  paylaşım şikayet edilirse, aile bireylerinin de haberi oluyor.

Facebooktan Çocuklar için Mesenger Kids 2