Ana Sayfa Haberler İşte Karşınızda Yerli ve Milli Klavyemiz ‘Tambu’!

İşte Karşınızda Yerli ve Milli Klavyemiz ‘Tambu’!

0
İşte Karşınızda Yerli ve Milli Klavyemiz 'Tambu'!

Ülkemizin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Türk Telekom, uzun süredir üzerinden çalıştığı yerli klavye uygulaması ‘Tambu’yu geçtiğimiz günlerde tüketicilerin kullanımına sundu. iOS ve Android tabanlı akıllı cihazlara yüklenerek, ürünlere yerli klavye özelliği kazandıran Tambu, tamamen ülkemizden izler taşıyor.

İşte Karşınızda Yerli ve Milli Klavyemiz 'Tambu'!

F ve Q klavye yapılarını barındıran Tambu, GIF desteği, zengin atasözleri kataloğu, kişisel sözlük, çeviri, konuş-yaz özelliklerinin ve hareketli çıkartmaların da yer aldığı, yerli ve milli bir dijital klavye olarak ön plana çıkıyor. Uygulama üzerinde yer alan özellikler, harf sıralamasının hemen üzerinde yer alan araç çubuğunda bulunuyor ve kullanıcılar, bu araç çubuğunu kişiselleştirebiliyor.

Tambu’nun lansman töreninde, sunumu gerçekleştiren Türk Telekom Dijital ve İnternet Projeleri Birim Başkanı Dr. Ramazan Demir, mobil mecralarda yeni rekabetin, platform tabanlı klavyelerde olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, Tambu’nun tam bir dağıtım mecrası olacağını söyledi. Bir arayüz değil, bir platform tasarladık.diyen Demir, Tambu’yu yaklaşık 50 kişilik bir ekiple, 6 aylık bir çalışma neticesinde geliştirdik.” diye ekledi.

Ramazan Demir tarafından paylaşılan diğer verilere göre, ülkemizde oldukça yüksek ilgi görmesi beklenen klavyenin sahip olduğu Almanca ve İngilizce klavye özellikleri ile birlikte minimum 10 milyon indirme adedine ulaşması bekleniyor. Yazılı ve görsel medya üzerinden yapılacak dijital reklamlar ile de desteklenecek olan uygulamanın yakalayacağı başarı oranı ise şimdiden en çok merak edilen konulardan.

Akıllı cihazlar üzerinden hem Google Play Store hem de App Store üzerinden kolaylıklar indirilebilen Tambu’yu test etmek isteyenler, dilerlerse ürünle ilgili detaylı bilgilere www.tambu.com.tr adresi üzerinden de ulaşabiliyorlar. Hatırlamakta fayda gördüğümüz bir diğer nokta ise, Tambu uygulamasını uygulama marketlerinde arattığınızda, geliştirici olarak Argela firmasını görmenizin muhtemel olması durumudur. Türk Telekom bünyesinde yer alan yazılım şirketlerinden biri olarak faaliyetlerini sürdüren Argela, uygulama marketlerinde Tambu uygulamasının geliştiricisi olarak yer alıyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.