iPhone’da YouTube PiP özelliği etkinleştirme nasıl yapıldığını sizlere adım adım anlatıyoruz. Aynı zamanda iPhone’da YouTube PiP özelliği nasıl kullanılır kısa bir açıklamamız olacak.

Sizlerde birer İPhone kullanıcısıysanız bu sorular ile zaman zaman karşılaşıyorsunuz demektir. Son zamanların gözde telefonu olan IPhone birbirinden farklı serileri ile kullanıcılarının beğenisini almayı başardı. Kullanım bakımından Android cihazlara oranla daha zor fakat alışıldıktan sonra kolay denebilir.

Apple telefonlar üzerinde  bir çok uygulamada olduğu gibi YouTube uygulaması da sık kullanılan platformlar arasında yerini aldı.

Bu makalemizde sizler için çok sorulan YouTube PİP özelliğini iPhonde cihazlarda nasıl etkinleştireceğiz konusunu ele aldık.

YouTube PiP Özelliği

Bir çok kullanıcının da bildiği gibi YouTube uygulaması Android için resim içinde resim özelliğini destekledi. Ancak İPhone bu konuda biraz daha geride kaldı. Bir süre sonra bu durum değişerek İPhone ve İPad cihazlarda YouTube küçük pencereden izlenebiliyor hal aldı.

iPhone’da YouTube PiP Özelliği Etkinleştirme

İOS cihazlar için YouTube resim içinde resim özelliğini kullanmak oldukça uzun zaman aldı. Bu özellik 2021 Ağustos ayında Premium aboneler için test olarak kullanılmaya başladı. Bu süreç birkaç ay sürdü ve Google, Temmuz 2022 de bu özelliği uygulamaya başladı. iPhone’da görsel arama yapma adlı içeriği de göz atabilirsiniz.

iPhone’da YouTube PiP özelliği etkinleştirme?

Bu sorunun yanıtını arayan Apple kullanıcıları arasında yer alıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. iPhone’da YouTube PiP özelliği nasıl kullanılır sorumuzun yanıtı aşağıda adım adım anlatılmaktadır. Hep birlikte göz atalım.

1)İlk olarak yapmanız gereken işlem İPad yada İPhone cihazınız da PİP’i otomatik olarak başlat özelliğinin açık olduğuna emin olun. Eğer açık değilse açın.

2)Telefonunuzdan ayarlar menüsüne tıklayın.

3)Açılan ekranı aşağıya doğru kaydırın ve Genele yazan menüyü bulun. Bu menüye tıklayın.

4)Karşınıza açılacak olan diğer sayfadan ise Resim içinde Resim başlığını seçin.

5)Karşınızda yer alan ekranda PİP’yi otomatik olarak başlat anahtarının açık olup olmadığından emin olun..

Tüm izlemeniz gereken adımlar bu kadar. Yukarıda belitmiş olduğumuz adımları takip ederek sonuca ulaşmış olacaksınız.

Bu makalemizde izler için sık sorulan YouTube PiP özelliği etkinleştirme ya da aktifleştirme adımları nelerdir sorularımızın yanıtını almış olduk. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Canlı destek almak isterseniz 7/24 destek hattını arayarak destek alabilirsiniz.