Bu makalede kurulum asistanı kullanılarak Windows 11 22H2 nasıl yükseltilir anlatacağız. Bilgisayarınızda Windows 11 22H2’yi yükleme seçeneğini görmüyorsanız, Kurulum Asistanını kullanabilirsiniz

Halihazırda Windows 11’in orijinal sürümüne veya Windows 10’un en son sürümüne sahipseniz. Cihazınız özellik güncellemesini Windows Update aracılığıyla almıyorsa Windows 11 22H2’ye yükseltmek için “Yükleme Yardımcısı”nı kullanabilirsiniz.

Aracın amacı, bilgisayarları Windows Update ile ilgili sorunlar veya bilinmeyen başka bir nedenle özellik güncellemesini otomatik olarak almadıklarında. Ancak donanım ve yazılım yapılandırması güncellemeyle uyumlu olduğunda Windows 11’in yeni sürümüne güncellemektir. Ancak, herkes (bu durumda) Windows 11 2022 Güncelleme yüklemesini zorlamak için “Yükleme Yardımcısı”nı kullana bilir.

Önemli: Bu yönergeler, Windows 11 2022 Güncelleştirmesini daha önce değil. Kullanıma açık olduğunda yükseltmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Özellik güncellemesinin 20 Eylül 2022’de yayınlanmasını düşünüyoruz.

Windows 11 22H2 Nasıl Yükseltilir

Donanım yapılandırmanızın hala tam olarak uyumlu olmadığını gösterebileceğinden, kullanıma sunmanın ilk günlerinde veya cihaz bir Windows güncellemesi aracılığıyla manuel olarak yükseltme bildirimi almadığında bir bilgisayarı yükseltmek asla iyi bir fikir değildir. Ancak, bekleyemezseniz, yükseltmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz:
  1. Microsoft yazılım desteği indirme sayfasından Şimdi İndir butonuna tıklayarak “Windows 11 Yükleme Yardımcısı” bölümünden Kurulum Asistanını indirin. (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11)
  2. Aracı başlatmak için Windows11InstallationAssistant.exe dosyasına çift tıklayın.
  3. Kuruluma başlamak için Kabul et ve kur butonuna tıklayın.Windows 11 22H2 Nasıl Yükseltilir
  4. Araç, donanım ve yazılım yapılandırmasının uyumlu olduğunu onayladıktan sonra, Windows 11 22H2 dosyaları bilgisayara indirilecektir. Ardından, kurulumu tamamlamak için Yeniden Başlat butonuna tıklayın.

Kurulum Asistanını kullanmanın tamamlanması bir saatten az sürer.

Ayrıca, devam etmeden önce, yükseltme işlemi sırasında sorun ve hatalardan kaçınmak için bu kılavuzu kullanın. Ek olarak, araç tahribatsız bir kurulum süreci sunarken. Sistem değişiklikleri yapmadan önce tam bir yedekleme oluşturmanız gerek.

Windows 11 22H2 nasıl yükseltilir makalemize ilerde temiz kurulum, güncelleme vb seçenekler de ekleyeceğiz. Sizin en çok kullandığınız yöntem hakkında aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bilgi verebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba Yusuf Bey, İlgili güncelleme dosyasını indirerek kurulum yapabilirsiniz.

  2. merhaba. sistem gereksinimlerini karşılamayan ama windows 11 yüklü olan sistemleri windows update hizmeti dışında güncellemenin bir yolu var mıdır? Teşekkürler.