iPhone 8'de Hangi Özellikler Olacak?

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde iPhone 8 ile ilgili Apple tarafından gelen ilk açıklamalar ile duyurulan bazı özellikleri hakkında kısaca bilgi aktarmaya çalışacağız.

2 11 Apple sonunda, Eylül 2017 tarihinde iPhone 8‘in satışa sunulacağını duyurdu. Hemen herkesin merakla beklediği iPhone 8‘de hangi özellikler olacak? İlk olarak ince bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. 4.7-inç, 5.5-inç ve 5.8-inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip olacak. OLED ve LCD olmak üzere 2 farklı ekran kullanılması bekleniyor.

Bunların yanısıra kablosuz sarj özelliği, paslanmaz çelikten kasa tasarımı ile üretilmesi beklenmekte. Parmak izi okuyucu sensörün ise uçtan uca ve ekranın içine yerleşmiş bir şekilde olması beklenmekte.

3 10iPhone 7 Plus modelindeki gibi çift lens kamera, 3D algılama sensörü, yüz  algılama sensörü, iPhone 8 ile sunulacak ilk defa sunulacak ve devrim niteliğinde bir özellik olarak adlandırılan, ön kamerada kızılötesi ile 3D algılama özelliği. Ve iPhone 8‘deki kamera özelliği sayesinde iPhone 8 kullanıcılarının çekeceği video ve fotoğraflarda VR özelliğinin de olacağı bekleniyor. iPhone 8‘de, LCD nın pahalı olmasından dolayı OLED ekranın kullanılması beklenmektedir.

Şık tasarım ve ekranın tamamı ile cam olması iPhone 8‘de öne çıkan ve en belirgin özellikler.  Ve Eylül ayında çıkacak olan Apple‘ın yeni amiral gemisinin en düşük modelinin fiyatının 1,000$‘ı geçeceği beklenmektedir.