iOS 16 fotoğraf kopyalama adımları nelerdir? Sorusu geçtiğimiz günlerde gelen İOS 16güncellemesi ile fotoğraf kopyalama ve yapıştırma hayatımızdaki yerini aldı. İOS 16 güncellemesi ile birbirinden farklı onlarca özellik biz kullanıcılarını karşıladı. Hayatımızı kolaylaştıran bir çok yeni özellik sundu ancak  fotoğraf kopyalama konusu  kullanıcılarının oldukça ilgisini çekti.

Peki Apple’ın sunduğu bu özellik nedir? Bu özelliği nasıl kullanabiliriz ? soruları sizlerin de merak konusu olduysa bu makalemizde bu sorularımıza yanıt arayacağız.  Şimdi hep birlikte yazımızda yer alan sizler için derlediğimiz iOS 16 fotoğraf kopyalama adımları ve ne işe yaradığını açıklayan metnimizi inceleyelim.

iOS 16 fotoğraf kopyalama adımları

1)İlk olarak kopyalamak istediğiniz fotoğrafın bulunduğu alana gidin. Bunun için telefonunuzun Dosya, Safari veya Fotoğraflar uygulamasını da kullanma imkanınız var.

2)Bu alana ulaştıktan sonra hangi fotoğrafı kopyalamak istiyorsanız onu seçin.

3)Parmağınızı resmin üzerine basılı tutun

4)Karşınıza açılan seçenekler arasından Kopyala yazısına tıklayın.

Bu alanda fotoğraf kopyaladınız fakat video kopyalamak istiyorsunuz bunun için yapmanız gereken adım çok basit. Tıpkı fotoğraf üzerinde olduğu gibi kopyalamak istediğiniz video’nun üzerine gelin ve parmağınızla basılı tutum. Hemen ardından kopyala seçeneğine tıklamanız videonuzu kopyalamanız için yeterli olacaktır.

iOS 16 video ve fotoğraf yapıştırma gönderme  adımları

Fotoğraf ve video kopyalama işlemini yaptınız ancak bu fotoğrafı veya videoyu bir arkadaşınıza göndereceksiniz. Bu konuda ne yapmanız gerekiyor birlikte inceleyelim.

iOS 16 Fotoğraf Kopyalama

Son zamanların en çok tercih edilen güvenilir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bu konuda en sık tercih edilen araçlar arasında yerini aldı.  Bizlerde bu konuda sizler için WhatsApp’ı kullandık.

1)Bu işlem için ilk olarak resmi kime göndereceğinizi belirleyin.< Daha sonrasında bu kişinin mesaj konuşmasını açın bir konuşma yoksa da uygulamanızda yer alan kişiler listesinde bu kişiyi seçin.

2)Hemen ardından metin kutusu alanına uzun basılı tutun.

3)Karşınıza açılacak olan seçenekler içerisinden yapıştır butonuna tıklayın.

4)Seçmiş olduğunuz video veya resim bu alana eklenecektir. Son adım olarak gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde hayatımıza giren İOS 16 güncellemesi sayesinde birbirinden farklı bir çok özelliğe sahip olduk. Bu makalemizde sizler için iOS 16 fotoğraf kopyalama adımları nelerdir? Konusunu inceledik. Bu ve benzeri bir çok sorunuz için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.