Instagram'da Takip İsteği Göndermeden Özel Hesapları Görüntüleme

Bu yazımızda Instagram‘da takip isteği göndermeden özel hesapları görüntüleme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Gizlilik ayarlarından özel hesap olarak ayarlanmış bir Instagram hesabını görüntülemenin en iyi yolu, o hesaba takip isteği göndermektir.

Google‘da, özel hesap olarak ayarlanmış bir Instagram hesabını aratırsanız, o hesap ile ilişkili resimleri görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, görüntülemek istediğiniz hesabı takip eden (takipçi listesinde olan) bir arkadaşınızın hesabından da inceleyebilirsiniz.

Instagram’da Özel Hesapları Görüntüleme

Instagram, hayatlarında olup biten her şeyi paylaşan diğer insanların yaşantılarına gizlice göz atmamızı sağlıyor. Ancak, Instagram’da bir hesabı gizli yapabilme seçeneği de sunulduğu için, özel hesapları takip edemezsiniz. Ve bu hesapların paylaştığı fotoğraf ve videolara da erişemezsiniz.

Instagram hesaplarını ve haber – paylaşım akışlarını (önceden) gör(üntüle)mek mantıklı olabilir. Böylece, takip isteği göndermeden ne paylaştıkları konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Bu nedenle, bir hesabı takip etmek isteyip istemediğinize karar vermek için, paylaşımlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

İşte, gizli (özel) bir Instagram hesabının paylaşımlarını görüntülemek içi yapmanız gerekenler!

Özel (Gizli) Instagram Hesaplarını Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Özel (gizli) bir Instagram hesabını görüntülemek istiyorsanız, en iyi seçenek hesabı takip etmektir. Bunun için, Instagram kullanıcısının, takip isteğinizi onaylamasını gerekir.

Takip isteği göndermeden önce özel – gizli bir Instagram hesabını görüntülemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Bunlardan biri de, Instagram‘ın kullanım koşullarını ihlal eden üçüncü taraf (üçüncü parti) uygulamaları kullanmak. Fakat biz bu yöntemi kullanmanızı önermeyiz.

Bununla birlikte, takip isteği göndermeden önce, özel – gizli bir Instagram hesabını (veya hesaba ait paylaşımları) teknik ve etik olarak görüntülemenin başka yolları da vardır.

Takip İsteği Göndermeden Gizli Bir Instagram Hesabını Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Özel – gizli bir Instagram hesabını takip etmiyorsanız fakat görüntülemek istiyorsanız, deneyebileceğiniz iki yöntem vardır!

Instagram Hesap Adı ile Google’da Görsel Arama Yapma

Özel – gizli hesabın Instagram kullanıcı adıGoogle‘a yapıp ya da kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ve ardından, Google’da görsel arama yapabilirsiniz. Arama sonucunda paylaşım sayısını, takipçi ve takip edilen sayılarını bile görüntüleyebilirsiniz.

Instagram'da Takip İsteği Göndermeden Özel Hesapları Görüntüleme

Gizli – özel Instagram hesabına ait bazı fotoğraflar muhtemelen herkese açık olan başka bir Instagram hesabında veya Facebook hesaplarında etiketlenmiş olarak arama sonuçlarında çıkacaktır.

Instagram'da Takip İsteği Göndermeden Özel Hesapları Görüntüleme

Not: Google’da görsellerde arama yaparken, arama yaptığınız hesap ile ilgili herhangi bir arama önerisi görmüyorsanız, arama sorgunuza “Instagram” kelimesi ekleyelebilirsiniz.

Başka Birinin Instagram Hesabından Gizli Instagram Hesabını Görüntüleme

Görüntülemek istediğiniz gizli Instagram hesabını takip eden birini tanıyorsanız, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Gizli – özel hesabı takip eden arkadaşınızın hesabı üzerinden, gizli Instagram hesabını görüntüleyebilirsiniz. Fakat arkadaşınızın veya tanıdığınızın iznini ve onayını alarak bunu yapmalısınız.

Görmek istediğiniz belirli bir Instagram paylaşımı varsa, arkadaşınızdan ya da tanıdığınızdan, özel paylaşımın ekran görüntüsünü alıp size göndermesini de isteyebilirsiniz.

Bu yöntemlerden istediğiniz sonucu alamazsanız, oluşturduğunuz başka bir Instagram hesabından, özel – gizli Instagram hesabına takip isteği gönderebilirsiniz.

Instagram’da Özel Hesapları Görüntüleme

Bu yazımızda Instagram‘da takip isteği göndermeden özel hesapları görüntüleme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.