instagramda etiketleme nasıl yapılır

Bu yazımızda sizlere fotoğrafların altında sıklıkla görmeye alıştığımız İnstagramda hashtag nedir detayları ile anlatıyoruz. İnstagramda nerdeyse tüm paylaşımların altında sıklıkla gördüğümüz # bu işaret hashtag yani etiket olup, paylaşılan fotoğrafların konusunu ya da temasının anlatıldığı bir sistemdir.

Örneğin İnstagramda paylaştığınız fotoğrafın konusuna göre BU # işaretini kullanabiliyorsunuz. Sizde çekindiğiniz fotoğrafın konusuna göre İnstagram’da arama yaparak en popüler etiketleri seçebilirsiniz.

Mesela fotoğrafın konusu friends ise, hashtag yani etiketi #friends şeklinde koyabilirsiniz. Bu sayede popüler hashtag’leri kullanmanız sizin takipçi sayısının da hızla artmasını sağlayacaktır.

Paylaşımlarınızın altına en fazla 30 kadar hashtag ekleyebilirsiniz. Yalnız bu hashtag’leri seçerken, takipçileriniz ile ilgili olan hashtag’leri kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Bu noktada her defasında hashtag aramakla zaman kaybetmek yerine kendi özel etiket listenizi hazırlayabilirsiniz. Örneğin, Organizasyon hashtag’leri, konum hashtag’leri Markalı hashtag’lerde oluşan bir liste oluşturabilirsiniz.

İnstagramda etiket kullanımı

İnstagramda Hashtag Nedir?

Diyelim ki; Bir Ankara’ya gideceksiniz Ankara ile ilgili paylaşılan fotoğraflarda paylaşım yaptığını fotoğrafında görüntülenebilmesi için, arama bölümüne, #Ankara yazmanı gerekiyor.

Böylece Ankara ile ilgili fotoğrafları arayan kişiler takipçi listenizde olmasa bile fotoğraflarınızın görebilecektir. İnstagramda hashtag nedir diye soracak olursanız tam olarak yanıtı da budur. O zaman herkese sizin Ankara’ya gittiğinizi anlayacaktır. İnstigramın arama kısmına happy yazarak, en popüler # hashtag’leri ve o hashtag’te ait kaç adet fotoğraf paylaşıldığını hemen görebilirsiniz.

# Ne İşe Yarar?

# hashtag’i en kolay şekilde kullanmak için öncesindeki # sonrasındaki kelimeyi bitişik yazarak kullanmalısınız. Örneğin, resimli şiir ya da güzel bir söz paylaştınız #şiir etiketlerine bakarak, şiirle ilgili en çok hangi etiketlerin kullanıldığını anlayabilirsiniz.

Ya da yazımızın üst paragrafında verdiğimiz örnekte olduğu gibi, Ankara ya da başka bir şehir ile ilgili bir fotoğrafta belirtmek istediğiniz bir tema ya da konum varsa mesela Ankara ulusta, dolaşıyorsanız yine, #Ankara ,# ulus yazabilirsiniz.

İnstagramda Hashtag Nedir ve Neden Tercih Edilir

Böylelikle sadece Ankara değil, Ankara ulus kelimeleriniz İnstagram’da aratan herkse sizin fotoğraflarınızı görebilir. Aynı şekilde paylaştığınız hikâyelerin altına da bu tür # hashtag’ler yani etiketler kullanabilirsiniz. Ayrıca instagram etiketler kullanma konusunda makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Yalnız paylaşacağınız bu hikâyelerin kaydetmezseniz 24 saat sonra kaybolacağını unutmayın. İnstagram’da paylaştığınız ve oluşturduğunuz hashtag’ listesinden paylaşımlarınız ile ilgili durumlardadır.

İnstagram’daki en popüler hashtag’leri kullanırken birden fazla hashtag’leri takipçi ve beğeni sayınızın da artmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu nedenle İnstagram’Popüler hashtag. Kullandığınızda paylaştığınız fotoğraflar üst sıralarda yer alacağınızdan sizin paylaşımlarınızla ilgilenenler de artacaktır.

Paylaştığınız fotoğraflar ve videolara kullanacağınız popüler hashtag’ler ile daha çok kullanıcı tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Böylece sizlere instagramda hashtag nedir ve ne işe yarar kısaca anlatmış olduk. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.