Infinix NOTE 30 özellikleri

Bu yazıda sizlere Mediatek Helio G99 işlemciye sahip Infinix NOTE 30 İnceleme yaparak öne çıkan özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Andorid 13 uyumluluğu ile fiyat performans ürünü olan Infinix NOTE 30 özellikleri hem oyuncular hem de günlük kullanıcılara hitap ediyor. 5000mAh batarya kapasitesi sayesinde günü rahatça çıkaran bu model piyasaya adapte olmuş durumdadır.

Günümüzde bir çok marka ve modelin telefon piyasasında olması ve hepsinin de gayet iddialı olması seçim yaparken zorlanmamıza sebep oluyor. Ancak sizlere hazırladığımız Infinix NOTE 30 İnceleme yazısı sayesinde bu model aklınızda ise tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Infinix NOTE 30 İnceleme Sonrası Öne Çıkan Özellikleri

Ürün 8 gb ram belleğe sahiptir. Ayrıca 8 gb genişletilebilir ram özelliği mevcuttur. Dahili hafızadan artırılan ram bellek her ne kadar donanımsal ram kadar performanslı olmasa da içerisinde yer alan 8gb ram günümüzde ve gelecekte gayet performanslı sonuçlar elde etmeye olanak tanır.

Performans sorunları veya donanımsal bir sorun yaşadığınız Infinix Türkiye sitesinden hemen servis kaydı oluşturarak destek alabiliyorsunuz.

2460×1080 ekran çözünürlüğüne sahip ekranı mevcuttur. Bu çözünürlüğün daha üzerinde olan çok az sayıda model var. Dolayısı ile ortalama üzerinde bir ekran ile karşı karşıyayız.

5000mAh batarya sayesinde uzun süre kullanım vaat ediyor. Bataryası ile övünülen telefonların ortalama 6Ah değerlerinde olduğunu düşünürsek gayet yeterli diyebiliriz.

Telefonun hızlı şarj ile 0 dan 75% e şarj olması yaklaşık 30 dakika sürüyor. Böylece cihazın şarj olması için saatlerce zaman ayırmanıza gerek kalmayacaktır.

Eğer şarj cihazına bağlı bir şekilde oyun oynamayı düşünüyorsanız endişe etmeyin. Telefonunuzun ısınmasını engelleyebilirsiniz. Zira ”bataryayı atla” seçeneği ile telefonunuz şarj olmadan prizden gelen enerjiyi direkt kullanarak oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

Infinix NOTE 30 bataryayı atlama
Infinix NOTE 30 İnceleme – bataryayı atla seçeneği

Kutu İçeriği ve Farklı Yönleri

Kutu içeriği ise kırılmaz cam, kılıf, kulaklık ve 45 w şarj adaptörü yer almaktadır. Bu sayede harici ürünlere ayrıca bütçe ayırmanıza da pek gerek kalmıyor.

Ayrıca iki sim kart girişi ve sd kart girişi de mevcuttur. Depolama alanı her ne kadar 256gb gibi iyi bir opsiyonla satılsa da bu alternatiflerin olması kullanıcı menfaatinedir.

Infinix NOTE 30 İnceleme yaptığımızda ses teknolojilerinin JBL ile yapıldığını görüyoruz. Bu harika bir işbirliğidir. Zira JBL kalitesi dünya tarafından ses konusunda bilinen bir markadır.

Ayrıca telefonun sağ üst kısmında internet hızınızı sürekli olarak görebileceğiniz bir alan bulunuyor. Böylece sorun yaşadığınız an takip edebiliyorsunuz.

Infinix NOTE 30 öne çıkan ayrıntılar
Infinix NOTE 30 İnceleme – İnternet Hız Göstergesi

Telefonda yer alan Xclone bölümü içinden dilediğiniz bazı uygulamaları çift açarak farklı hesaplar ile aynı uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca SmartPanel bölümünden de sık kullandığınız uygulamalara hızlı erişim yapabilirsiniz.

Böylece Infinix NOTE 30 İncelemesi yaparak öne çıkan özelliklerini sizlere anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: