İnstagram Kullanıcı adı Değiştirme Sorunu ve Çözümü
İnstagram İsim Değiştirme Sorunu ve Çözümü

Bu makalemizde Instagram metinsel resimler oluşturma ve paylaşma işlemini detaylı olarak anlatacağız.

Instagram Hikayeler’de Oluştur Modu’nu (Create Mode) kullanarak; Instagram‘da, sadece metinden (yazıdan) oluşan resimler paylaşabilirsiniz.

Oluştur Modu’nu (Create Mode) kullanarak GIF’er ve çıkartmalar (sticker) gibi diğer kreatif araçlara erişebilirsiniz; ve böylece görsel olarak etkileyici, metin – yazı içeren resimler oluşturabilirsiniz.

Metin – yazı içeren resim oluşturulduktan sonra; resmi normal bir gönderi olarak paylaşmak için kaydedebilir veya sadece hikayelerinizde paylaşabilirsiniz.

Instagram Metinsel Resimler Oluşturma ve Paylaşma

Diğer Instagram kullanıcılarının, Instagram Hikayeler’inde veya paylaşımlarında, yalnızca metin – yazı içeren resimler gördüyseniz; bunları tam olarak nasıl yaptıklarını merak etmiş olabilirsiniz. Acaba, bu resimleri, üçüncü taraf (üçüncü parti) bir uygulama ile mi yapıyorlar? Yoksa Instagram uygulaması içinde yapabileceğiniz bir şey mi?

Sadece metin – yazı içeren resimler, aslında Instagram’da ilk bakışta hemen fark edebileceğiniz kadar belirgin olmasa da; Instagram ile birlikte sunulan yerleşik bir özelliktir. Sadece bu özelliği nerede bulacağınızı bilmelisiniz.

Instagram’da, bir Hikaye’de veya bir paylaşımda, sadece metin – yazı içeren resimler paylaşabilmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Oluştur Modu’nu (Create Mode) Kullanarak Instagram’da Sadece Metin – Yazı İçeren Bir Resim Nasıl Paylaşabilirsiniz?

  • Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  • Instagram uygulamasında ana ekranın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun.

Instagramda Metinsel Resimler Olusturma ve Paylasma 1

  • Alttaki araç çubuğunu, OLUŞTUR (CREATE) seçeneğini görene kadar kaydırın.

Instagramda Metinsel Resimler Olusturma ve Paylasma 2

  • Metninizi eklemek için ekrana dokunun. Gerekirse, üst orta butona dokunarak, farklı yazı tipi seçenekleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Sol taraftaki kaydırma çubuğunu kullanarak yazı boyutunu değiştirebilirsiniz. Paylaşacağınız metni istediğiniz gibi oluşturduktan sonra, İleri (Next) butonuna tıklayın.

Instagramda Metinsel Resimler Olusturma ve Paylasma 3

  • Artık, sadece metinsel içerikten oluşan resminizi, bir Hikaye’de yaptığınız gibi, düzenleyebileceksiniz. Ayrıca, arka plan rengini değiştirmek için, ekranın sol üst tarafındaki renkli daireye dokunabilirsiniz.

Instagramda Metinsel Resimler Olusturma ve Paylasma 4

  • Metinsel (yazılı) içerikten oluşan resim istediğiniz gibi olduğunda; hikayelerinize eklemek için Gönder (Send To) butonuna dokunabilir; veya telefonunuzun galeri uygulamasına ya da klasörüne kaydetmek için, ekranın üst kısmındaki Kaydet (Save) butonuna dokunabilirsiniz.
  • Resmi telefonunuza kaydettiğinizde; telefonunuzdaki herhangi bir resmi, fotoğrafı ya da videoyu Instagram’da paylaştığınız gibi, aynı adımları uygulayarak paylaşabilirsiniz.

Instagramda Metinsel Resimler Olusturma ve Paylasma 5

Instagram Metinsel Resimler Oluşturma ve Paylaşma

Bu makalemizde Instagram metinsel resimler oluşturma ve paylaşma işlemini detaylı olarak anlattık. Instagram metinsel resimler oluşturma ile ilgili sorularınızı, yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.